Lifestyle Psychologia

Wieczny chłopiec – portret pamięciowy. 20 znaków rozpoznawczych niedojrzałego faceta

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
1 stycznia 2018
Wieczny chłopiec
Fot. iStock / SanneBerg
 

Jest kilka bardzo charakterystycznych cech wiecznego chłopca. Uważajcie, on tak szybko nie dorośnie – i nie pomoże mu w tym ogrom waszej miłości. Jeśli czujesz, że cały „wasz” świat spoczywa na twoich barkach, być może trafiłaś na wiecznego chłopca.

Mogłabyś opisać jego nastroje w trudnych sytuacjach, jako huśtawkę dwóch postaw: 1. „o ja biedny” i 2. „spadaj”. Bo jeśli wieczny chłopiec nie dostaje tego, co chce albo „płacze” albo się złości. Bez wątpienia trzeba się nim zaopiekować i uważać, żeby biedaczysko się:

  • nie zmęczył,
  • nie zraził,
  • nie zasmucił,
  • i nie zmartwił.

Bo wieczny chłopiec, jak to chłopiec, nie zdobywa świata, tylko chce go dostać!

20 znaków rozpoznawczych niedojrzałego faceta

Pogrywa sobie ze wszystkim i ze wszystkim

Dba tylko  o siebie

Nie myśli  o konsekwencjach i „planach na życie”

Często mieszka z rodzicami

Szuka kobiety, która będzie mu matkować

Na zewnątrz swojego środowiska czuje się zagrożony

Jest samolubem w łóżku

Nie pamięta o rzeczach, które nie kręcą się wokół niego

Nie potrafi być wpierającym partnerem

Często zmienia pracę

Zawsze się ściga i chce wygrywać

Nie bierze na siebie odpowiedzialności za własne porażki

Jest pasywno-agresywny

Brak mu pewności siebie, zabiega o poklask

Robi wszystko na przekór, tylko po to, by się sprzeciwiać

Szybko rezygnuje i porzuca

Ucieka przed podejmowaniem decyzji

Nie chce sobie „ubrudzić” rąk, niech inni się tym zajmą

Manipuluje w związku

Nie interesuje go jego własny rozwój, niech reszta się „dopasuje”


Lifestyle Psychologia

Powiedz, co widzisz jako pierwsze na tym obrazku, a dowiesz się jak kochasz

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
1 stycznia 2018
Fot. Facebook/Art
 

Spójrz na poniższe zdjęcie i powiedz, jaki element rzucił ci się w oczy jako pierwszy, a dowiesz się, jak się zakochujesz. Prawda może cię zaskoczyć.  

Jeśli widziałeś….

1. Twarz mężczyzny z profilu

Jeśli spojrzysz na to zdjęcie i zobaczysz twarz starszego człowieka, oznacza to, że jesteś typem osoby, która zawsze potrafi spojrzeć z dystansu, zwłaszcza gdy chodzi o  miłość, seks i randki.

Nie ma znaczenia, ile masz lat. Wiesz, że miłość to więcej niż kwiaty i romantyczne gesty. Prawdziwa miłość polega na budowaniu życia razem i tego właśnie szukasz, jeśli chodzi o długotrwały, spełniony romantyczny związek.

2.  Mężczyznę na koniu

Oznacza to jednak, że trudno zdobyć twoje serce, nawet jeśli wierzysz, że w końcu znalazłeś osobę z  twoich marzeń.

Masz naturalną tendencję do ciągłego oglądania się za kimś innym, na wypadek, gdyby obecny partner „to nie było to”. Nie ryzykuj, bo może się okazać, że to właśnie ten jedyny stoi tuż przed tobą, od dłuższego czasu, a ty szukasz miłości gdzie indziej.

3. Dziewczynę leżącą nad rzeką

Oznacza to, że w przeszłości miałeś trudne i bolesne doświadczenia miłosne, być może ktoś cię bardzo zawiódł i zranił. Nie zamykaj się w sobie, nie rezygnuj z szukania prawdziwej, szczerej i dobrej miłości. Jeśli się zakochasz, dajesz drugiej osobie całego siebie, wszystko co w tobie najlepsze. To cudowny dar.

Nie poddawaj się, dopóki nie znajdziesz kogoś, kto będzie wiedział jak zdobyć twoje zaufanie i jak cię uszczęśliwić.

4. Kamienne przejście nad rzeką

Oznacza to, że ​​masz dzikie serce, które trudno oswoić.

Kochasz być zakochanym. Ale równie mocno kochać być wolnym i niezależnym. Po prostu musisz znaleźć kogoś podobnego do ciebie, kogoś dla kogo życie jest jedną wielką przygodą.

Oddanie komuś swojego serca nie oznacza, że ​​je stracisz. To raczej możliwość doświadczenia dwa razy więcej wspaniałych rzeczy, niż w pojedynkę.

 


Lifestyle Psychologia

9 prostych sposobów, by w nowym roku stać się lepszym sobą

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
1 stycznia 2018
Fot. iStock / gpointstudio

Nawet jeśli nie planujesz wielkich noworocznych rewolucji – nie rezygnuj z własnego rozwoju. Obojętnie, jaką drogę akurat wybierzesz, co zrobisz czy czego się nauczysz, to zawsze jest najlepszey pierwszy krok dobrych zmian.

A kiedy już otworzysz się na zmiany, będzie działo się dobro. To już najlepsze, co możesz dla siebie i innych zrobić w nowym roku!

9 prostych sposobów, by w nowym roku stać się lepszym sobą

1. Zaangażuj się

Odkryj, co sprawia, że czujesz dreszcze na plecach, również w pomaganiu. Znajdź na to swój sposób, sprawę, która jest dla ciebie ważna – i zaangażuj się.

Dobrze jest mieć swój mały-wielki cel, coś co znaczy więcej niż 5 kg zrzuconych boczków. Zacznij „prowadzić” zamiast siedzieć na tylnym siedzeniu.

2. Parz z innej perspektywy

Następnym razem, gdy automatycznie i szybko dokonasz oceny człowieka lub sytuacji, włącz pauzę i przeanalizuj to z zupełnie innej perspektywy. Nie wszystko jest czarno-białe. Pozwól swojej inteligencji emocjonalnej działać.

3. Weź odpowiedzialność

Nie unikaj jej jak ognia, również w swoich porażkach. Następnym razem zamiast wskazywać palcem i usprawiedliwiać się – choćby przed sobą samym zakasaj rękawy.

4. Bądź wdzięczny

Bo naprawdę masz więcej niż widzisz. Nawet, gdy wydaje ci się, że gorzej być nie może, wykrzesz siebie  choć kropelkę wdzięczności – zobaczysz, jakie cuda potrafi zdziałać. Jeśli zaczniesz celebrować wdzięczność, a nie żal – zobaczysz jak wiele zyskają na tym twoje relacje i zdrowie.

5. Poświęć swój czas innym

Kluczem by umiejętnie cieszyć się z dawania, jest tylko jedna zasada: dawaj, nie oczekując niczego w zamian. Niezależnie od tego czy swój  czas poświęcisz babci, odwiedzając ją wieczorem czy pomożesz komuś obcemu. Dobro wraca.

6. Bądź otwarty

Oprzyj się pokusie, by forsować swoje przekonania i pomysły. Posłuchaj choć raz tego, co dzieje się za twoim murem obronnym. Zobaczysz, na tym nie da się nie skorzystać. Otwórz się na świat, na ludzi, na to, co nowe. A potem wybieraj mądrze.

7. Szanuj

Na szacunek ciężko pracuje się każdego dnia, bez niego dobro nie chce nas odwiedzić. Bez względu na to, czy masz dobry czy zły dzień – nie zapominaj o nim. Każdy zasługuje na szacunek – również zwierzęta i emocje.

8. Unikaj złych emocji

Negatywne emocje i czarnowidztwo są bardziej zaraźliwe od uśmiechu. Unikaj wampirów energetycznych, naprawdę nie potrzebujesz do niczego użalania się nad całym złem tego świata, w ten sposób go nie zmienisz, co najwyżej stracisz tylko nieco siły, by zrobić cokolwiek.

9. Bądź na bieżąco

Nie musisz od rana do nocy ślęczeć nad najnowszymi newsami, ale zostaw sobie nieco przestrzeni, by wiedzieć, co dzieje się w otaczającym cię świecie. To konieczne, by na potrzeby tego świata i ludzi móc się uwrażliwić. „Nie wiedziałem, że…” nie ma mocy zmieniani świata, nawet jeśli jest bardzo wygodne.


źródło: 


Zobacz także

27 niezwykłych filmów kina niezależnego w 48 godzin, nie wychodząc z domu. Nie przegapcie, to już w ten weekend!

Szkoła artystyczna, rządzi się swoimi prawami… Odkryj ciemną stronę baletu, który niszczy

Pięć kaw dziennie nie odwodni twojego organizmu. Nie musisz pić litrów wody – mówią naukowcy

https://pillsbank.net

https://pillsbank.net

Узнайте про интересный web-сайт с информацией про как работает биткоин http://www.profvest.com/2014/08/cryptocurrency-bitcoin.html