Patronaty

Warszawskie Dni Rodzinne Prudential – 18-20 marca 2016

Redakcja
Redakcja
2 marca 2016
 

Po sukcesie sześciu warszawskich edycji Dni Rodzinnych przyszedł czas na kolejną – bo rodzina to jest siła!

ZwalczNude.pl oraz Miasto Stołeczne Warszawa, już po raz siódmy zapraszają warszawskie rodziny do wspólnej zabawy podczas Warszawskich Dni Rodzinnych Prudential. W ten wyjątkowy weekend miasto i jego okolice zmienią się w wielki, radosny plac zabaw z licznymi atrakcjami dla całych rodziny. Wszystko po to, żeby pokazać rodzicom, dzieciom, dziadkom, ciociom oraz wujkom jak bogata jest oferta stolicy pod kątem przyjaznych, a nawet dedykowanym specjalnie dla nich miejsc.

Logistyka wydarzenia przypomina Noc Muzeów. Podczas  weekendu, od piątku do niedzieli, organizowanych jest kilkaset darmowych wydarzeń, takich jak warsztaty, pokazy czy przedstawienia, a to wszystko ku radości dzieci i ich rodziców.

DR_2016Do udziału w projekcie zaproszone są liczne miejskie instytucje, fundacje, muzea, kafejki oraz firmy, z którymi ZwalczNude.pl stworzyło wyjątkowy, trzydniowy program gier, zabaw i innych atrakcji dla najmłodszych. W programie VII edycji między innymi: zajęcia po angielsku z Helen Doron, ciekawa matematyka z Matplanetą, twórcze inspiracje z Dziecięcą Akademią Twórczości, animacje dla maluchów czy animacje podróżnicze z Kompasem. W żłobku Zaczarowany Melonik na najmłodszych czekają zajęcia z języka ciała i ruchu. Wszyscy wielbiciele wiosennego słońca będą mogli pożegnać się z zimą przygotowując wspólnie Marzannę w żłobku Dobre Duszki. Szkoła tańca Art Dance Complex przygotowała dla warszawskich rodzin specjalne zajęcia taneczne kształtujące poczucie rytmu. Mnóstwo dobrej zabawy podczas przygotowanych warsztatów zapewnią dzieciom również firmy Creative Minds oraz Knittex, zaś w kawiarni Zaczarowany Ogród podczas warsztatów wielkanocnych dzieci i dorośli nauczą się jak zrobić idealnego baranka wielkanocnego.

Różnorodność zajęć jest ogromna, a wszystkie atrakcje w ten wyjątkowy weekend są darmowe. Każdy w programie znajdzie coś dla siebie. Podczas poprzednich edycji największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty językowe, zajęcia kulinarne, o zdrowiu oraz baletowe. Organizatorzy już nie mogą się doczekać, aby dowiedzieć się co w tym roku najbardziej przypadnie do gustu dzieciom i ich opiekunom.

Dniom Rodzinnym towarzyszy Warszawski Piknik Rodzinny Prudential, który  w tym roku ponownie odbędzie się 20 marca w CRS Bielany przy ul. Lindego 20 (metro Wawrzyszew). Podczas pikniku na rodziny czekać będą niepowtarzalne, kolorowe atrakcje. Będzie okazja m.in. zrobić sobie zabawne fotografie rodzinne w fotobudce. Będą skakańce, paintball laserowy, czy pokazy historyczne. Będzie można skosztować ekologicznych napojów firmy Poloniak czy wyjątkowych tortów firmy Sweet Home – samodzielnie dekorowanych! Na fanów gier – czekają najnowsze planszówki. Będzie też strefa LEGO Video Games, w której będzie okazja zagrać w najnowszą grę z serii LEGO Marvel’s Avengers. Rybka MiniMini zaprasza na karaoke oraz do mini kina przedszkolaka z ulubionymi bohaterami  znanych z anteny MiniMini+. Jednak piknik to nie tylko świetna zabawa – dzieci będą miały szansę nauczyć się wielu ciekawych rzeczy. Dzięki ekspertom ze strefy Ciepła Veolia dowiedzą się skąd w naszych domach bierze się ciepło, będzie również okazja do spotkania z bohaterami programu edukacji finansowej dla dzieci Cha-Ching. Atrakcją pikniku będzie niewątpliwie pojawienie się ulubieńca dzieci Misia Lubisia!

W ramach Warszawskich Dni Rodzinnych odbędzie się również Plebiscyt Statuetki Warszawskiej Rodzinki Prudential. Jest to konkurs na najwspanialsze rodzinne punkty w Warszawie. Od 26 lutego mieszkańcy stolicy będą mogli zagłosować na ich ulubione miejsca w sześciu kategoriach. To warszawiacy zdecydują, które z nich zasługują na wyróżnienie w poszczególnych kategoriach – a wybrany spośród laureatów zwycięzca nagrody Grand Prix otrzyma watrą 10 000 zł kampanię promocyjną w największych mediach rodzinnych i parentingowych w Warszawie.

Projekt realizowany jest przy współpracy z miastem stołecznym Warszawa. Wszystkie organizowane w ramach Warszawskich Dni Rodzinnych Prudential wydarzenia objęte są Patronatem Honorowym Rzecznika Praw Dziecka. Sponsorem tytularnym jest firma Prudential. Przedstawiciele Prudential podkreślają, że Warszawskie Dni Rodzinne  promując wspólne rodzinne spędzanie czasu, wpisują się w filozofię działania firmy, której ubezpieczenia mają na celu ochronę rodziny i zabezpieczenie jej przyszłości finansowej.

Projekt odbędzie się również w innych miastach co nadaje wydarzeniu rangę ogólnopolską, mamy więc przyjemność zaprosić na Poznańskie Dni Rodzinne Prudential – w kwietniu 2016 oraz Wrocławskie Dni Rodzinne Prudential – w maju 2016, a już we wrześniu znowu będziemy w Warszawie.

Zapisy w Warszawie ruszają 26 lutego 2016. Więcej informacji znajdziecie na:

Serdecznie zapraszamy!

Patroni ogólnopolscy: mini mini+, teletoon+, czas dzieci, mamadu, , ohme.pl, , radio zet gold, ,

Patroni pikniku i statuetki: , ; , , mamadu, dobra mama, , dzieckowwarszawie.pl,

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Patronaty

Czy ty też jesteś „niewystarczająco dobra?”

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
2 marca 2016
Fot. Kaboompics /
 

Kochane „nie wystarczająco dobre”!

Znam Was dobrze. I znam te nerwowo zaciśnięte usta, kiedy coś jest nie tak (oczywiście z waszej strony). Widziałam nieraz ten niepewny pół-uśmiech, kiedy odnosicie jakiś sukces. Obserwowałam to ciągłe przeglądanie się w oczach innych w poszukiwaniu aprobaty. Ten smutny i przejmujący do głębi głód słów akceptacji. – Daj spokój – mówiłyście – Wszystko jest dobrze. No tak, człowiek czuje się bezpieczny obcując  tym, co zna, nawet jeśli jest to uczucie „niewystarczania”. A wy przecież już jako małe dziewczynki byłyście takie „nie dość”…

Nie dość mądre, bo zawsze w szkole, z klasówki z dodawania i odejmowania do stu można było dostać całą piątkę, a nie tę z dwoma minusami. Taka piątka, to przecież właściwie czwórka. A czwórka to już tylko „dobrze”, a nie „bardzo dobrze”.

Ty, Kochana Z. byłaś nie dość ładna, tyle było problemów z czesaniem tych twoich „mysich, cienkich” włosów i zaplataniem warkoczyków. I ciągle trzeba ci było powtarzać: „Nie garb się! Zobacz jaka jesteś krzywa, jak ty wyglądasz?!”.

Ty, droga A., nigdy nie byłaś wystarczająco szczupła, pod ciągłym obstrzałem krytykującego spojrzenia idealnej mamy. Kiedy sięgałaś po małe maślane ciasteczko słyszałaś: „Nie jedz tyle! Nikt nie lubi grubych dziewczynek, koleżanki nie będą się z tobą chciały bawić!”

Moja przyjaciółka zazwyczaj była też nie dość szybka, kiedy trzęsącymi się rękami pakowała do tornistra książki i zeszyty, a tata z surową miną komentował jak co dzień: „Ty to męża nie znajdziesz, bo kto będzie chciał taka guzdrałę w domu”.

A mała sąsiadka z domu, w którym mieszkałam w dzieciństwie nie była zbyt dobra, żeby okazywać jej ciepło i czułość. Dobry była jej młodsza siostra, jej „lepsza wersja”, oczko w głowie taty i duma mamy. Skrywane emocje wzięły w końcu górę kiedy młodsza dostała od starszej (nie)zasłużony łomot. Od tamtego momentu się przyjaźnią.

Która z was, kochane, nie była choć raz wystarczająco grzeczna, bo przecież grzeczne dziewczynki cierpliwie znoszą zaczepki i obraźliwe słowa chłopców, a negatywne emocje skutecznie tłumią?

Wiem, że odkąd zaczęłyście dorastać, gonicie za jakąś idealną wersją siebie, a wieczorami zwijacie się w kłębek z bolącym brzuchem.

Chciałabym was mocno objąć i powiedzieć, że jesteście najlepsze: nie zamieniłabym was na nikogo innego. Wiem, że to za mało, by wam pomóc. Dlatego proszę, od dzisiaj w życiu kierujcie się tymi kilkoma wskazówkami. Pamiętajcie o tym, że

Jest w was o wiele więcej doskonałości niż niedoskonałości

A to naprawdę wspaniały bilans. Przez lata starano się wam odebrać waszą siłę, zlekceważyć wasze mocne strony. Ale wy ciągle jeszcze chcecie być coraz lepsze. Być może osiągnęłyście szczyty zawodowych karier, albo macie cudowne życie rodzinne. W każdym z tych przypadków tworzycie coś wspaniałego. Czy byłoby to możliwe bez waszej siły i odwagi?

W życiu chodzi głównie o to, by „się stawać”, rozwijać, a nie być doskonałym

Co jest dobrego w byciu idealnym? Poczucie, że nic już więcej nie można dla siebie zrobić? Jakie to musi być smutne. Jak to dobrze, że nas to ominęło :). Jedynie potknięcia i błędy są cenną, życiową lekcją.

Zasługujecie na wszystko, co najlepsze

Na miłość, szacunek, ciepło i wsparcie. Na dobre słowa, fajnego partnera, satysfakcję z pracy i chwile wzruszeń. Na kolację na mieście, kwiaty bez okazji, SMS z pytaniem „ Jak leci?”, drugą i trzecią szansę. Na dobre, spokojne życie. Na to wszystko, na co tak ciężko pracujecie. Każdego dnia.

Jedyną osobą, do której możesz się porównywać jesteś ty sama

I to tylko po to, by dowiedzieć się, w którym momencie ścieżki swojego osobistego rozwoju się znajdujesz. Pamiętaj, proszę: pewnych rzeczy nie zmienisz, ale zawsze możesz zmienić swoje podejście do nich i sposób, w jaki je postrzegasz. Spokojnie, to zawsze wymaga czasu.

Kochane „niewystarczająco dobre”! Życzę Wam spokoju ducha. I żeby już nigdy nie bolało.


Patronaty

Czy można zastąpić cukier czymś równie słodkim ale zdrowszym? Oczywiście! Podpowiadamy, co osłodzi kawę i nie tylko

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
2 marca 2016
cukier
Fot. Pixabay / Unsplash /

Cukier doczekał się niechlubnej opinii. Nazywany białą śmiercią, coraz częściej odsuwany jest z menu wielu Polek. I nie bez przyczyny, gdyż pozbawiony zdrowych składników przekłada się jedynie do powstawania próchnicy zębów, wzmaga apetyt i sprawia ze puste kalorie tak łatwo lokują się w naszych biodrach i brzuchach. W trakcie produkcji słodka melasa powstająca z buraków cukrowych lub trzciny cukrowej, jest oczyszczana i krystalizowana, przez co zupełnie traci cenne składniki pochodzące z roślin produkcyjnych.

Najczęściej w kubkach kawy ląduje nasz swojski biały cukier, ale także coraz częściej brązowy. Niestety, ci którzy myślą że wybierają jego zdrowsza wersję, mylą się – to ten sam cukier, tyle że zabarwiony odrobina melasy, która nie wnosi do niego zdrowych wartości.

Dwie łyżeczki cukru w kawie, a aż osiem w puszce napoju gazowanego!

 Fot. Pixabay / Humusak / CC0 Public Domain

Fot. Pixabay / /

Warto zwracać uwagę na to, ile faktycznie cukru ląduje każdego dnia w naszym organizmie. Wydawać się może, że te dwie łyżeczki do porannej kawy i dwie do herbaty wieczorem nie robią wielkiej różnicy. Nie bierzemy jednak pod uwagę, że cukier to nie tylko puder na ciastach i białe kryształki w szklance, a znajdziemy go w produktach, o które nawet byśmy nie podejrzewali, że mogą go zawierać. Jeśli na liście składników producent poda następujące substancje pomijając słowo “cukier” – sacharoza, glukoza, laktoza, syrop kukurydziany, fruktoza, inwertyna, dekstroza, maltoza, melasa … to i tak tyle ze w innej formie w produkcie się znalazł

Co zamiast „białej śmierci”?

Nie każdy jest wstanie wyrzucić tę słodycz z codziennego menu. Poranna kawa bez cukru może nie smakować tak, jak lubimy najbardziej. Trudno jest odwyknąć od tego polepszacza smaku, bo on uzależnia. Ale można wypróbować jego zamienniki, które dostarczają tyle samo lub nawet więcej słodyczy i nie rujnują zdrowia tak jak cukier.

Miód

 Fot. Pixabay / stevepb / CC0 Public Domain

Fot. Pixabay / /

To przecież oczywisty i od dawna pokryty kurzem czasu sposób na słodzenie napojów i potraw. Pomimo drobnej wady – wykazuje kaloryczność podobną do cukru, oraz bywa alergenem pokarmowym – posiada zalety, które są trudne do przecenienia. Miód jest skarbnicą mikroelementów (potasu, magnezu, fosforu, żelaza, wapnia, manganu) oraz witamin (A,B1,B2,B6,B12,C, kwas foliowy, biotynę i kwas pantotenowy). Zawarte w nim enzymy, które wytwarzają pszczoły, wykazują zdolność do niszczenia drobnoustrojów. Miód, o ile nie jest sztuczny, wspaniale wzmacnia organizm oraz odporność. Miodem powinno się słodzić napoje o temperaturze nie wyższej niż 40 stopni, w innym przypadku cenne właściwości miodu znikną.

Syrop klonowy

 Fot. Pixabay / Unsplash / CC0 Public Domain

Fot. Pixabay / /

Pierwsze jego skojarzenie łączy się z Kanadą. I słusznie, bowiem jest on wytwarzany z soku drzew klonowych, rosnących najczęściej  na obszarze Kanady i USA. Niegdyś zajmowali się tym Indianie zamieszkujący te tereny. W syropie klonowym znajdują się witaminy z grupy B, oraz składniki mineralne (magnez, żelazo, tiamina, wapń, ryboflawina, cynk i mangan). Podobnie jak miód wykazuje działanie antybakteryjne. Co ciekawe, polifenole i kwas abscysynowy reguluje wydzielanie insuliny przez trzustkę, więc mogą nim z korzyścią słodzić osoby z cukrzycą.

Syrop z agawy

 Fot. Pixabay / werner22brigitte / CC0 Public Domain

Fot. Pixabay / /

Jak widać słodkie substancje można pozyskiwać nawet z pewnych odmian kaktusów. Syrop z meksykańskiej agawy zawiera fruktozę, która jest wolniej przyswajana od zwykłego cukru. Dzięki zawartości inuliny (naturalny probiotyk), syrop z agawy dobroczynnie wpływa na pracę układu pokarmowego.

Stewia

 Fot. Pixabay / Jaro_N / CC0 Public Domain

Fot. Pixabay / /

Ta roślina pochodzi z Ameryki Południowej i Środkowej i póki o nie jest jeszcze znana w szerokim obiegu. Najczęściej dostępna jest w sklepach internetowych, w postaci suszu liści, proszku czy tabletek. Stewia nie powoduje wahań cukru we krwi, więc mogą ją stosować cukrzycy. Zawiera również witaminę C, a stewiozydy nadające jej smak nie powodują próchnicy zębów. I co ważne dla osób będących na diecie – mimo swojej naturalnej słodyczy, stewia nie ma kalorii.

Cukier brzozowy – ksylitol

 Fot. Pixabay / Tante Tati / CC0 Public Domain

Fot. Pixabay / /

Ten swojski “słodzik” pozyskiwany jest z włókien roślinnych brzozy. Nie powoduje skoków cukru we krwi, zapobiega rozwojowi bakterii wywołujących próchnicę. Jest on wskazany przy profilaktyce osteoporozy, gdyż zwiększa przyswajanie wapnia. Wpływa również na poprawę odporności i zawiera prawie połowę mnie j kalorii od zwykłego cukru.


Zobacz także

Czy dbasz o swoje serce?

Dni Rodzinne Prudential po raz pierwszy we Wrocławiu! Weekend pełen atrakcji dla całych rodzin!

Plebiscyt Statuetki Warszawskiej Rodzinki Prudential – weź udział w głosowaniu!

steroid-pharm.com

www.steroid-pharm.com/turinabol.html

www.buysteroids.in.ua