Lifestyle Macierzyństwo

Jechać na ferie i nie oszaleć…

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
25 stycznia 2017
Primavera Jastrzębia Góra ZAPRASZA
Fot. iStock / Guasor
 

Sezon na zimowe „wolne” właśnie się rozpoczął, a wraz z nim dylematy… bo z jednej strony wreszcie masz czas by pobyć z rodziną, a drugiej… nie każdy rodzinne wakacje kojarzy z odpoczynkiem. Jeśli masz małe dzieci – zazwyczaj jest wręcz odwrotnie (kto był ten wie)…

No i jeszcze te nieszczęsne narty… nie jeździsz lub masz dzieci pod opieką i… wszystko się zmienia. Na szczęście, jak się okazuje, właściciele hoteli też dzieci mają i wiedzą, jak wygląda życie. No i wcale nie trzeba od razu na narty albo do Egiptu.

Można nad morze. Tak, zimą!

A kto zaprasza? . Zobacz koniecznie, jaki mają plan na szaleństwo, po którym mimo wszystko nie oszalejesz – nawet w pełnym familijnym składzie.

Rafa koralowa Primavera, czyli jak naprawdę odpoczywać z dzieckiem

Aby „odpoczynek” móc nazywać odpoczynkiem, nie może w nim zabraknąć tego najważniejszego elementu… (nie zgadniesz!) – odpoczynku. Tego twojego. Tak, najwyższa pora przypomnieć sobie, jak to jest… Bo hotel przyjazny dziecku (i rodzicowi!) to nie stolik, połamane kredki i piłki do dmuchanego basenu.

To pomoc i realne pozytywne nastawienie. Czyli świadomość, że wyjazdy z dziećmi różnią się od tych „bez”.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Animacje

Złoty Graal rodzinnego wyjazdu z maluchem. Jeśli nie jedziesz z opiekunką, babcią, pułkiem wojska, które pomoże… A zapewne nie jedziesz. Jak więc wygospodarować dla siebie godzinę luzu, albo ciut więcej?

To już zależy od przychylności twojego gospodarza!  przygotowała bardzo kuszącą ofertę na ferie.

Animacje dla najmłodszych w ich wykonaniu, to majstersztyk. Jest ciekawie, kreatywnie i edukacyjnie. Z czystym sumieniem można delektować się wodą w basenie, ciepłą (tak, ciepłą lub wręcz gorącą) kawą, poczytać, pobiegać, popatrzeć w sufit. Robić to wszystko, co jest dla was odpoczynkiem. A potem już wspólnie, całą rodziną, miło spędzić ten czas. Bez frustracji i nieustannego „mamoo, nudzi mi się”.

Animacje w Primavera, czyli coś więcej niż kolejna partyjka w „Chińczyka”

💛 6 dni w tygodniu animacje tematyczne, zgodnie z tematem dnia
💛 Park Wodny ze specjalną strefą dla dzieci i brodzikiem
💛 Playland z konstrukcją zabawową, a w nim: małpi gaj, ścianka wspinaczkowa, basen z piłeczkami oraz Strefą Malucha dla dzieci do lat 4
💛 Mini – przedszkole z profesjonalną opieką, zabawkami oraz własną łazienką
💛 Mini Zoo na świeżym powietrzu
💛 Salon gier z piłkarzykami i symulatorami(dodatkowo płatne)
💛 2 zewnętrzne strefy zabaw z nowoczesną i bezpieczną konstrukcją
💛 Boisko do gier zespołowych z bezpieczną nawierzchnią

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Przykładowe animacje dla dzieci:

Atlantyda Olimpic Games
💛 Witamy na Atlantydzie – poznajemy się
💛 Rodzinna olimpiada dla całej rodziny
💛 poszukiwania Atlantydy – geografia na wesoło

Gdzie jest Dory?
💛 Gra terenowa z mapą i wskazówkami
💛 Kolorujemy rafę koralową – zajęcia plastyczne
💛 Robimy biżuterię z muszelek

Wodny Chrzest Posejdona 
💛 Wymyślamy morskie imiona turnusu
💛 Uroczysta przysięga strażnika wodnych tajemnic
💛 Morska próba umiejętności i odwagi

Jak ryba w wodzie 
💛 Gimnastyka na wesoło
💛 Zabawy i animacje w Parku Wodnym
💛 Konkurs rzutów do wodnego kosza

Arka Noego 
💛 Odwiedzamy Mini Zoo
💛 Zwierzo – quiz
💛 Pokaz szkolenia i psich sztuczek*

Konkurs talentów o perłę Bałtyku 
💛 Teatrzyk dla dzieci*
💛 Konkurs młodych talentów
💛Kids Party z Primusiem i Werką

*Zajęcia organizowane są w okresie 15.01 – 26.02.2017

Chcesz więcej? Poznaj szczegóły na stronie 

PS: Gorąca kawa, codziennie, nie za chwilę, nie kawa „o rany, nie zdążyłam”, nie ta „znowu zimna”… To co, jedziecie? 😉

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z

 


Lifestyle Macierzyństwo

Pokój twojego dziecka, to miejsce, gdzie tworzą się jego wspomnienia. Zadbaj o to, aby były wyjątkowe

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
25 stycznia 2017
www.elies.pl | Fot. Materiały prasowe
 

Kiedy pada hasło: wspomnienia z dzieciństwa, wydaje się nam, że pamiętamy wszystko, dosłownie. I tę sukienkę z falbanką, i ten dzień, kiedy tak bardzo rozbolał nas brzuch, ukochanego misia i to, że dziadek pachniał landrynkami. Jednak w rzeczywistości, jest zupełnie inaczej. Pamiętamy tylko wybrane momenty, te szczególnie ważne lub te, które przyprawiły nas o gęsią skórkę. Pamiętamy też , ukochaną zabawkę, zapach naszego domu.

Czy zatem jest sens budować w maluchu „piękne wspomnienia” – te które uważamy za cudowne, jako dorośli? Oczywiście, że tak.

/ Fot. Materiały prasowe

Co pamiętamy?

Pierwsza myśl jaka przeszła piorunem przez naszą redakcję, to sprawdzić, co nam zapisało się w pamięci, jako te najważniejsze chwile… Co pamiętamy najczęściej?

Miejsca:

💗”Pamiętam, że gdy byłam mała uwielbiałam chodzić do mojej koleżanki – i uwaga – choć nie przepadałam za nią szczególnie, ani za jej zabawkami, miała coś, co mnie ciągnęło – piękny bujany fotel, poduszkę w kształcie truskawki i słone paluszki „bez okazji” 🙂 Mój tradycyjny tapczan po polsku przegrywał w przedbiegach”.

💗”Mój pokój, zdecydowanie. Miałam taką szufladę pod łóżkiem – centrum wszechświata. Wszystkie skarby tak ukrywałam”.

💗”Ale się nie śmiejcie! Pamiętam, jak kiedyś dostałam słodycze na święta i moja siostra odgrażała się, że wszystko mi zje… W panice musiałam je ukryć (bo jak wiecie lubię słodycze…). Miałam taki wysoki regał w pokoju, który u góry miał ozdobę, taką listewkę – więc wrzuciłam wszystko na górę i… zapomniałam. Gdy na następne, wielkanocne święta znajdujesz siatę pękatą od czekoladowych mikołajów i masz kilka lat – bezcenne!”.

| Fot. Materiały prasowe

💗”Ja najlepiej pamiętam stół kuchenny mojej babci. Zawsze kojarzy i się z wakacjami i leniwymi śniadaniami”.

💗”Moje łóżkooo! To w którym marzyłam o Grzesiu z 1a… i to samo, w którym pod kołdrą podczytywałam podkradzione kryminały mamy 🙂 No i nie tylko, te wszystkie łzy wylane za nimi, mężczyznami mojej bardzo wczesnej młodości. Zdecydowanie moje wspomnienia mieszkają w moim łóżku, w pościeli z lekko spraną już kratę, którą mama ma do dziś…”.

| Fot. Materiały prasowe

Szczegóły:

💙 złota kłódka z pamiętnika z kolorowymi karteczkami,

💙 ukochana piżama z foką,

💙 półka  z książkami (nie wiem dlaczego?),

💙 miałam taką „chińską” sukienkę ze ściągaczem… wszyscy je mieli, była granatowo-biała, ale nie mogę sobie jej całej przypomnieć

💙 moje biurko, które tata pomalował dla mnie na różowo

| Fot. Materiały prasowe

💙 mojego misia w paski

💙 nigdy nie mogłam spać na górze piętrowego łóżka!

💙 nie dosięgałam na półkę z magnetofonem

💙 krzesło na kółkach! najważniejsze

💙 dywan z ulicami

💙 jak z bratem zbiliśmy lustro, skacząc między łóżkami. Było w drewnianej oprawce… ale była awantura. Tak i było nam wtedy podczas skakania, co czegoś bardzo potrzebne, ale już nie pamiętam…

| Fot. Materiały prasowe

Fakty

Wczesne dzieciństwo zaczynamy „tracić” w pamięci około siódmego roku życia, nie oznacza to jednak, że ten okres będzie stanowił wyrwę we wspomnieniach – sami przecież doskonale, mamy w pamięci pewne wydarzenia czy miejsca, nawet z bardzo wczesnych lat życia. Oprócz tego co sami pamiętamy,  posiadamy wspomnienia wdrukowane – te, które nasze mózgi zbudowały na podstawie opowieści, zdjęć itd.

| Fot. Materiały prasowe

quote szary ohme2„Psycholodzy z Emory College of Arts and Science (USA) odkryli, że dziecięca amnezja rozpoczyna się w okolicach siódmych urodzin. Z ich badania, którego wyniki opublikowało czasopismo „Memory”, dowiadujemy się, że o ile większość trzylatków pamięta wiele wydarzeń z ostatniego roku życia, a wspomnienia te utrzymują się, kiedy mają 5 i 6 lat, zaczynają one zanikać u siedmiolatków.

Ośmio- i dziewięciolatki pamiętają zaledwie około 35 proc. wydarzeń sprzed 3 urodzin – w porównaniu z 63-72 proc. zdarzeń zapamiętanych przez pięcio- i sześciolatków. Naukowcy podejrzewają, że może tak dziać się dlatego, że w tym czasie zmienia się sposób działania naszej pamięci”.*

Dla naszego mózgu naturalne będzie więc, zbudowanie obrazu jakiegoś opowiedzianego przez rodziców wydarzenia za pomocą dostępnych obrazów. W pewnym sensie mając do dyspozycji wspomnienie pokoju, koleżanki z przedszkola – jesteśmy w stanie nieco o sobie dowiedzieć, i odtworzyć brakujące w pamięci wydarzenie.

| Fot. Materiały prasowe

Jednym z takich ważnych elementów naszych wspomnień, jest to nasze, pierwsze miejsce na ziemi. Nasz pokój. Miejsce zabawy, zasypiania, spotkań. Nasz pierwszy i najważniejszy świat. Więc jeśli pytacie, czy to naprawdę istotne, jak urządzimy dziecku pokój – odpowiadamy śmiało: TAK, bardzo istotne. Bo za pomocą zwykłych przedmiotów, jakimi są meble, zabawi, dodatki – tak naprawdę budujecie miejsce równie ważne dziś, co za lat 15, 20…

Nie reżyseruj swojemu dziecku życia, ale podaruj mu najpiękniejszą scenografię…

… a najlepiej razem ją zbudujcie. Razem z tymi wszystkim wspomnieniami.

Podczas meblowania pokoju dziecka – bez względu na to czy mamy do czynienia czy podlotkiem lub nastolatkiem, warto podzielić się kompetencjami – tak, aby pokój nie był źródłem frustracji ani dziecka ani rodzica. Idealnym rozwiązaniem wydaje się wspólne wybieranie detali, kolorów, ozdób – z tymi młodszymi członkami rodziny; a ważniejszych elementów, jak ogólny zamysł, linia mebli etc. – w przypadku

Oczywiście zawsze pamiętajmy, że jeśli zainwestujemy w lepsze meble i ponadczasowe projekty, dużo łatwiej będzie nam zrewolucjonizować wygląd pokoju samymi dodatkami i wykończeniem detali.

| Fot. Materiały prasowe

PS: I nie bój się wyborów twojego dziecka, gdy jest naprawdę małe, możesz pozwalać mu na swobodny wybór pomiędzy wcześniej wyselekcjonowanymi przez siebie rozwiązaniami. A gdy dorasta, po prostu pozwól mu rozwinąć skrzydła.

| Fot. Materiały prasowe


Źródła: * ,

Artykuł powstał we współpracy z

 


Lifestyle Macierzyństwo

Siedem nieoczywistych powodów, by pić zieloną herbatę

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
25 stycznia 2017
fot. iStock/ brickrena
Następny

Znane chińskie powiedzenie mówi, że herbata jest lekarstwem na każdą chorobę. Wiele w tym prawdy, bowiem ten popularny napar niesie ze sobą nie tylko przyjemność z jego picia, ale także i pewne właściwości prozdrowotne. Szczególną uwagę warto zwrócić na zieloną herbatę, która od dobrych kilku lat cieszy się rosnącym powodzeniem i uznawana jest za napój niemal leczniczy.

Co takiego w niej jest i z jakich powodów powinnyśmy ją regularnie popijać?

Zobacz także

5 zasad bezpiecznego opalania. A ty, potrafisz używać kosmetyków z filtrem?

Chorujący maluch – najczęściej zadawane pytania [FAQ]

Wszystkie kobiety po 30-tym roku życia powinny przejść badanie jak Angelina Jolie

лечение наркомании анонимно

суррогатное материнство объявление

http://cialis-viagra.com.ua