Lifestyle

„Nasza wyjątkowość, czy dziwność… sam nazwij to świecie, dodaje nam siły i wiosny do serca”. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
9 lutego 2018
 

Kochanie!

Dobrym mówcą nie jestem, dobrze o tym wiesz.
Słowo pisane jest mi bardziej przyjazne, niestety ogranicza mnie lęk.

Zastanawiam się często, nad czasem tym-co złączył nas. Jesteśmy parą już prawie latek dwa. Dla jednych to mało, dla drugich to wieczność.

Chcę pisać mądrze, a wychodzi jak zawsze. Chcę wyznać Tobie, co czuję – tak naprawdę. Nie wszystko jest kolorowe, nawet nie czarne i nie białe. Wiesz dobrze, jak nas spostrzegają, zupełnie inni, dokładnie różni. Jedyne, co nas łączy to poziom energii, co tutaj brzmi zwyczajnie głupio.

Mówią nam ciągle i ty też powtarzasz, że przeciwieństwa przyciągać się muszą, ja nie jestem przekonana. To brzmi jak banał, jak te treści od internetowych znawców, co myślą, że wiedzą już wszystko. Ja jestem przekonana, że złączył nas los, być może przypadkiem, ale miłość nasza jest trwała. Tak wiele nieprzyjemności dotknęło już nas, ale sytuacje kryzysowe łączą nas mocniej. Wesołych chwil było tak dużo, te wycieczki, spacery, czy zwykłe zakupy. W sytuacji każdej potrafisz mnie rozbawić. Dystansu do siebie nauczyłeś mnie szybko. Ja Tobie daję, częste lekcje pokory – nie zawsze słusznie -wiesz, jaka  już jestem. Usprawiedliwiać się nie będę, to nie zależy ode mnie, to Tamten gbur jeden mnie skrzywił, a to dzięki Tobie wychodzę na prostą. Po tych przykrych zdarzeniach martwiłam się często, że już nie zaufam mężczyźnie. Uzależniona jestem od Twej obecności, uwielbiam Twój zapach i smak. Może piszę niczym psychopata, schowany za biurkiem. Relacja nasza do łatwych nie należy, kilometry nas dzielą, a czas nie współpracuje… Wytłumacz mi Misiu jak to możliwe, że wspólny weekend tak szybko mija, czas tak szybko biegnie, a dni bez ciebie ciągną się nieubłaganie. Być może to groteska, jakieś krzywe zwierciadło, ale dziękuję Ci za obecność-tak po prostu i przepraszam za wyładowania złości. Potrafimy się bawić, czas spędzać dobrze – znamy  swe ciała i wszystkie nawyki. Można powiedzieć, że nuda i koszmar, a mimo wszystko zaskakujesz mnie ciągle. Te nasze dwa lata to wir uczuć tak skrajnie różnych.

Czy ten list coś w nosi, to ja nie wiem… mogłabym pisać tak szybko i wprost, że Twój uśmiech jest piękny i wielki jak Mój Nos, ale typowe serenady już dawno wyszły już z mody. Romeo i Julia i ten cały Werter wszyscy umierają z miłości tragicznie. Tragicznie umierać my nie planujemy, na łatwiznę iść nie planujemy. Przed nami miliony pytań i zadań, lecz myślę, że przygotowana na wszystko z nas jest para. To, co zwykłe i nudne i bliskie ideału przecież nas nie dotyczy. Nasza wyjątkowość, czy dziwność… sam nazwij to świecie, dodaje nam siły i wiosny do serca. Niby osobno, a ciągle razem. Mam nadzieję, że i starość nas wspólnie dopadnie..

Nullik

Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Sessionbordercontroller.info .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Sessionbordercontroller.info w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych  z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych  z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od , składający się z:

 1. – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Lifestyle

Rodzic – socjopata? Jak to możliwe? A jednak najbliżsi też bywają niebezpieczni

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
9 lutego 2018
Następny

Kto przychodzi ci na myśl, kiedy słyszysz słowo „socjopata”? Pewnie jakieś demoniczne postaci ze świata literatury kryminalnej. Albo najgłośniejsze przestępstwa, o których usłyszałeś w wiadomościach.  Ale są to najbardziej ekstremalne, dramatyczne i oczywiste „typy” socjopatów. Naukowcy twierdzą, (a my nie zdajemy sobie z tego sprawy), że w każdej społeczności, szkole, firmie lub organizacji jest co najmniej jeden psychopata.  Socjopata, o którym za chwilę przeczytacie bardzo różni się od seryjnego mordercy. Ten socjopata prawdopodobnie nigdy nie złamał prawa i nigdy nie był w więzieniu. Ten socjopata jest znacznie mniej „oczywisty”, ale znacznie bardziej „powszechny”. To może być bliska wam osoba.

On lub ona może być twoim sąsiadem, twoim bratem, twoją matką lub twoim ojcem. Ona lub on może schować się za perfekcyjnym makijażem, doskonałą pracą, pracą charytatywną, pozycją społeczną, mnóstwem znajomych. Większość z nas nigdy nie pomyślałaby o tej osobie, jako o socjopacie. Może mieć charyzmę, która przyciąga do niej ludzi. Może być podziwiana przez wielu, wydawać się bezinteresowna i życzliwa. Ale w głębi duszy nie jest taka jak reszta z nas. Czasem nikt nie widzi, że coś jest z nią nie tak, z wyjątkiem ludzi, którzy są jej najbliżsi.

Jest jedna główna cecha, która odróżnia socjopatów od reszty społeczeństwa. Kryje się ona pod słowem: sumienie. Mówiąc wprost, socjopata nie ma poczucia winy. Z tego powodu jest wolny, może zrobić praktycznie wszystko, nie płacąc za to żadnej ceny. Socjopata może powiedzieć lub zrobić to co chce, i nie czuć się z tego poowdu źle następnego dnia. Wraz z brakiem poczucia winy pojawia się u niego  głęboki brak empatii. Dla socjopatów uczucia innych ludzi są bez znaczenia, ponieważ nie potrafią ich odczuć. W rzeczywistości socjopaci nie odczuwają niczego tak, jak reszta z nas. Ich emocje działają w zupełnie innym systemie, który zwykle obraca się wokół kontrolowania bliskich osób.

3 sygnały, że twój rodzic może być socjopatą

czytaj dalej
strona 1 z 2

Lifestyle

„Przepraszam, że nie potrafiłam pokazać, ile to dla mnie znaczy”. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
9 lutego 2018

Pisze ten list ponieważ są pewne rzeczy, które zawsze chciałam Ci powiedzieć, ale jakoś powiedzenie tego Tobie wydawało mi się niewłaściwe. Ty zawsze twardy, zawsze poukładany, robiący to, co trzeba i gotowy zawojować świat. Przynajmniej takie pozory stwarzałeś i pewnie nigdy byś się nie przyznał do tego, że jest inaczej. A jednak mam wiele dowodów na to, że pod tym pancerzem który stworzyłeś dla świata kryje się delikatne i troskliwe serce.

Pamiętam gdy narzekałam, że najwyższa pora zapisać się na siłownię, bo nie mam siły nawet chwastów wyrwać. Dwa dni później dostałam zaproszenie na prywatny trening. Strasznie mnie to wtedy rozbawiło i uznałam to za świetny żart, jednak gdzieś tam w środku zrobiło mi się miło  i po raz pierwszy poczułam coś, co wtedy wydawało mi się wdzięcznością.

Zawsze byłeś człowiekiem czynu.

Pamiętam, jak kiedyś mimochodem wspomniałam, że chwilowo mam krucho z kasą i nagle zaczęłam dostawać więcej zleceń. Wiedziałam, że to Ty za tym stoisz chociaż nigdy nawet słowem się nie zająknąłeś na ten temat. Pamiętam, jak kłóciliśmy się skręcając meble i jak bardzo pomocny byłeś przy mojej przeprowadzce, która w tamtym momencie mnie przerosła. Jak mnie zbierałeś do kupy, gdy sama tego nie potrafiłam zrobić, jak słuchałeś gdy narzekałam na rodzinę i dawałeś rady, które naprawdę były pomocne.

Przez to wszystko zaczęłam Cię postrzegać, jak jednego z komiksowych superbohaterów, których tak bardzo nie lubisz.

Na co dzień twardy facet walczący o swoje i bezkompromisowy, a gdy ktoś potrzebował pomocy jedna z najbardziej wyrozumiałych i empatycznych osób jakie znam.

Jak tu się nie zakochać w takim połączeniu?

To co chcę Ci powiedzieć, to dziękuję za to wszystko i przepraszam. Przepraszam, że nie potrafiłam pokazać, ile to dla mnie znaczy.

Przepraszam, że  nigdy nie powiedziałam, jak ważny się dla mnie stałeś. Chyba po prostu się bałam.

Teraz widzę, że masz kogoś. Znam  ją i mam wrażenie, że jest moim absolutnym przeciwieństwem. Ja brunetka o brązowych włosach, ona blondynka o niebieskich. Ja entuzjastka fantastyki, która uwielbia wszystkie ”męskie” prace w mieszkaniu, ona twarda realistka która nie poradzi sobie z cieknącym kranem.  Ja w wiecznym niedoczasie, ona poukładana.

I teraz patrząc na Ciebie absolutnie szczęśliwego zastanawiam się czy zrezygnowałeś ze mnie, bo nie potrafiłam Ci pokazać, jak bardzo mi zależy. Zastanawiam się, co by było, gdybym wtedy postąpiła inaczej. A może tak naprawdę nigdy mnie nie chciałeś i to zawsze było po prostu Twoje dobre serce i nic więcej?

J.K.

Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Sessionbordercontroller.info .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Sessionbordercontroller.info w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych  z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych  z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od , składający się z:

 1. – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Zobacz także

Nauka pokory – ale przede wszystkim miłości. Dobrej, spełnionej, nie nadrabianej w ostatniej chwili. Warto doświadczać takich chwil

Czy jesteśmy zadowoleni z naszgo życia? Znamy odpowiedź na to pytanie! Prezentujemy wyniki ankiety

Kalejdoskop smaków. Co mają wspólnego paluszki surimi z krabem?

У нашей компании классный веб портал со статьями про Вимакс https://pharmacy24.com.ua
левитра отзывы пациентов

Мастерон купить