Lifestyle

Kawa z mlekiem matki? To coś więcej niż prowokacja

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
13 listopada 2017
Fpt.Screen/You Tube
 

Całkiem nie tak dawno  po informacji, że w jednej z warszawskich kawiarni Żona Krawca można zamówić kawę z kobiecym mlekiem, rozgorzała zacięta dyskusja w sieci. Niemal wszyscy się o tym pomyśle rozpisywali, nieliczni broniąc, inni będąc zupełnie zdezorientowani, a duża część zwyczajnie zniesmaczona. A przecież można było wybrać, na jakie mleko ma się ochotę.

Cała akcja, która wzbudziła spore zainteresowanie okazała się częścią kampanii prowadzonej przez Fundację Banku Mleka Kobiecego, które w ten sposób chce zwrócić uwagę na potrzebę tworzenia banków mleka, z których mogłyby korzystać szpitale i rodzice wcześniaków i noworodów. Jak czytamy na stronie :

Obecnie w Polsce istnieje tylko kilka banków mleka. Obejmują one swoim działaniem zaledwie 1/6 szpitali w kraju. To oznacza, że jest jeszcze bardzo dużo dzieci, które nie mają dostępu do bezpiecznego pokarmu z banku mleka kobiecego. Jednocześnie wiele kobiet chciałoby dzielić swoim mlekiem, ale nie mają gdzie go oddać. Nie możemy dopuścić by marnowała się choćby kropla tak cennego pokarmu! Dlatego tak ważne jest, aby wszystkie regiony w Polsce miały swoje banki mleka, które będą zaopatrywały w pokarm każdy szpital, w którym przebywają najmniejsi pacjenci.

Uważamy, że to projekt wart wsparcia! Podpisz petycję, ale wcześniej obejrzyjcie fantastyczny spot Fundacji, który stworzyli studenci Szkoły Mistrzów Reklamy.


Lifestyle

Rodzinne warsztaty Akademii Duckie Deck

Redakcja
Redakcja
13 listopada 2017
Fot. Materiały prasowe
 

Warsztaty i aktywności, podczas których dzieci współpracują z rodzicami to znak rozpoznawczy Akademii Duckie Deck – największego w Polsce cyklicznego wydarzenia dla rodzin. Małych i dużych – spragnionych nowych przeżyć – zapraszamy do wspólnego doświadczania i eksperymentowania. 

Jak wynika z badania Millward Brown – „Rodzice pod presją” – rodzice znają wartość zabawy z dzieckiem. Niestety aż ośmiu na dziesięciu ankietowanych deklaruje, że ma na co dzień mało czasu na zabawę ze swoją pociechą, a 53% wprost mówi, że nie wie, jak bawić się z dzieckiem. Rodzicie wiedzą, że rzeczywistość ich dzieciństwa jest różna od dzisiejszej. Wymaga innych działań, zabaw czy środków. Dlatego we wszystkich aktywnościach towarzyszących Akademii Duckie Deck dzieci biorą udział wraz z rodzicami lub opiekunami. Dodatkowo, podczas rodzinnych warsztatów wspólnie przeprowadzają doświadczenia, testują, eksperymentują, szukają odpowiedzi, a przede wszystkim świetnie się razem bawią. Organizatorzy Akademii Duckie Deck podpowiadają nie tylko jak wartościowo zaaranżować czas dziecka, ale także jak z nim go razem spędzić.

Akademię Duckie Deck, w której uczestniczyło ponad 100 tysięcy dzieci i rodziców, w najbliższych miesiącach będzie można odwiedzić m.in. w Poznaniu (25-26 listopada), Warszawie (2-3 grudnia), Szczecinie (9-10 grudnia) i Wrocławiu (16-17 grudnia).

Już 25 i 26 listopada w Poznaniu przygotowaliśmy:

  • 2 dni pełne wspólnego doświadczania, twórczej zabawy, inspirujących technologii i majsterkowania
  • 7 kreatywnych warsztatów (m.in. animacja poklatkowa, druk 3D, dźwięk), w tym aż 3 nowe propozycje warsztatowe, m.in. rodzinne konstruowanie samochodów wyścigowych oraz rodzinne warsztaty fotograficzne z Fujifilm 
  • warsztaty rodzinne dla dzieci już od 4 roku życia 
  • sesje warsztatowe dla małych grup: tylko 10 dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami
  • kilkadziesiąt gier i interaktywnych zabaw dla rodzin
  • konkurs fotograficzny dla rodziców

Akademia Duckie Deck to całe spektrum rodzinnych aktywności. I wbrew pozorom nie są one skierowane wyłącznie do dzieci. Gorąco zachęcamy rodziców do aktywnego w nich udziału. W swojej ofercie mamy warsztaty familijne, podczas których rodzic jest pełnoprawnym uczestnikiem, posiadającym swoje własne zadania do realizacji. Są też warsztaty podczas, których nie ma na sali rodziców i w końcu takie, w których rodzic jest pomocnikiem dziecka. Również strefy otwarta i malucha są tak skonstruowane, by mali i duzi znaleźli coś dla siebie. A pierwsze reakcje rodziców i dzieci, którzy wspólnie biorą udział w warsztatach rodzinnych, pokazują, że to jest dobry kierunek rozwoju programu Akademii Duckie Deck.
 – Marek Przystaś, założyciel Duckie Deck

Akademia Duckie Deck to miejsce pełne roześmianych dzieciaków, które bawią się bez ograniczeń, rozwijają w sobie ciekawość świata i pobudzają kreatywność. A wszystko pod okiem przeszkolonych animatorów z najlepszym podejściem do najmłodszych.

Program Akademii Duckie Deck obejmuje:

– oparte na autorskich scenariuszach, różnorodne tematycznie warsztaty skierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat oraz ich rodziców i opiekunów. Uwaga! Udział w warsztatach wymaga wcześniejszej rejestracji, a liczba miejsc jest ograniczona: www.akademia.duckiedeck.com

– strefę otwartą – wypełnioną interaktywnymi stanowiskami i obiektami przestrzeń do twórczej zabawy i nauki poza regularnymi warsztatami. Wszystkie atrakcje odbywają się przez cały dzień, a dzieci wraz z rodzicami mogą dołączać o dowolnej porze

– strefę malucha – pełną klocków, kolejek, puzzli i kredek przestrzeń, gdzie najmłodsi spędzają czas z rodzicami, kiedy ich starsze rodzeństwo uczestniczy w warsztatach

Chcemy inspirować rodziców do wartościowego spędzania czasu wspólnie z dziećmi. Pokazujemy im, jak w sposób twórczy mogą wykorzystywać nowe technologie, by ich używanie nie budowało muru nieporozumienia między nimi a ich pociechami. Podpowiadamy, w jaki sposób opowiedzieć ciekawie dzieciom o otaczającym świecie. I w końcu podrzucamy gotowe pomysły na zabawy i aktywności, które mogą wykorzystać do wspólnego spędzania czasu w domu.
-Ula Młodnicka – Kornaś, psycholog, pomysłodawczymi Akademii Duckie Deck

Wszystkie aktywności odbędą się w sobotę i niedzielę, 25 i 26 listopada między 11:00 a 17:00 w Starym Browarze przy ul. Półwiejskiej 42. Tym samym budząca wielką sympatię dzieciaków i powszechne zaciekawienie tysięcy poznanian wielka żółta kaczka Duckie Deck ponownie zawita do stolicy Wielkopolski.

Zabierz całą rodzinę i przyjaciół, by wspólnie odkryć najlepszy pomysł na spędzenie weekendu w Poznaniu.


Lifestyle

11 niezwykłych faktów dotyczących snów. Więcej nie powiesz, że nic ci się nie śniło

Redakcja
Redakcja
13 listopada 2017
Fot. iStock/yulkapopkova

O snach krążą opowieści, w które wielu z nas wierzy od zawsze. To, co się dzieje z umysłem i ciałem podczas snu, dla naukowców przestaje być zagadką. Nadszedł więc czas, by wyjaśnić pewne rzeczy i zapomnieć o tym, co do tej pory jedynie wydawało się prawdą. 

Podczas snu organizm ludzki się regeneruje, a mózg porządkuje zdobyte informacje i usuwa te już niepotrzebne. Czas, który wydaje się nam absolutnym odpoczynkiem, w rzeczywistości dla organizmu jest czasem wyciszonego, ale nadal trwającego działania. Jeśli ciekawi cię, czy faktycznie nic ci się nie śni, ten artykuł został napisany dla ciebie.

11 niezwykłych faktów dotyczących snów

1. Sny pojawiają się zawsze

Nawet jeśli po pobudce wydaje ci się, że nic ci się nie śniło, nie jest to prawdą. Pewnym odstępstwem od tej normy są osoby z zaburzeniami psychicznymi, ale u pozostałych osób obrazy senne pojawiają się zawsze, tylko można ich nie pamiętać. Sen składa się z kilku warstw, które występują naprzemienne przez całą noc. Jeśli obudzimy się podczas trwania fazy REM, sen może zostać zapamiętany, jeśli w innej fazie –najpewniej o nim zapomnimy.

2. Dzieci śnią więcej od dorosłych

Noworodki i niemowlęta śnią nawet przez całą długość snu. Dwulatek przez 50% trwania snu ma marzenia senne, a z wiekiem czas się skraca – starsi ludzie śnią jedynie 6-10% czasu przeznaczonego na sen.

3. Zwierzęta również śnią

Poruszające się łapy psa i jego ciche powarkiwanie podczas snu wynika z wizji sennej w umyśle psiaka. Zwierzęta mają sny, choć nie wiadomo, o czym.

4. Osoby niewidome od urodzenia śnią nieco inaczej

Ci, którzy widzieli, ale wzrok stracili na skutek wypadku lub choroby, odbierają w swoich snach zapamiętane obrazy. Niewidomi od urodzenia odczuwają sen inaczej, na podstawie zmysłów, odbioru zapachów, dźwięków, wrażeń dotykowych czy emocji.

5. Nie każdy śni kolorowo

Według badaczy zagadnienia, ok 12% osób ma czarno-białe sny! To szczególnie zauważalne jest u osób starszych, wychowywanych w epoce czarno-białej telewizji. Wśród osób do 25 r.ż. jedynie 4% ma sny czarno-białe.

6. Kobiety częściej śnią koszmary

W dodatku sny dotyczą nie tyle agresji i okropieństw rodem z horroru, ile negatywnych emocji i odczuć. Co ciekawe, kobiety częściej śnią o rzeczach, które się dzieją w zamkniętych wnętrzach.

7. Można nauczyć się kontrolować sny

Śniąc, można wpływać na to, co się dzieje we śnie w tym czasie, korzystać świadomie ze wspomnień i logicznie myśleć. Tzw. świadomego snu, (lucid dream) można się nauczyć, aby wykorzystywać jako formę rozrywki, a także samopoznania lub zwalczenia koszmarów.

8. Seks przez sen 

Podczas snu możemy nie tylko śnić i odczuwać orgazm, ale także uprawiać fizycznie seks. To zaburzenie nosi nazwy seksomnii i polega na pobudzeniu i wykonywaniu seksualnych czynności przez sen, bez świadomości tego, co się dzieje. Jest to możliwe nie tylko śpiąc w jednym łóżku z partnerem, ale także w innych okolicznościach.

9. Ludzkie twarze nie są jedynie wytworem umysłu

Przez niezliczoną ilość snów, jakie nam się w trakcie trwania życia wyświetlą, przewija się mnóstwo nieznanych twarzy. Wielu osobom wydają się one jedynie wytworem fantazji, ale to nieprawda. Każdą z tych twarzy już kiedyś spotkaliśmy, a mózg jest w stanie wyciągnąć z czeluści pamięci osobę, która zetknęła się z nami nawet przez kilka chwil w dzieciństwie. Zupełnie przypadkowa jest natomiast rola, w jakiej mózg „obsadzi” widzianą kiedyś twarz podczas trwania snu.

10. Sparaliżowane ciało

Podczas snu nasze ciała są częściowo sparaliżowane, niezdolne do skurczu (atonia). Paraliż senny może pojawić się podczas zasypiania lub budzenia się, gdy człowiek odzyskuje świadomość, ale nie może się poruszyć. Prawdopodobnie wynika to z sytuacji, w której ciało wciąż znajduje się pod kontrolą ośrodków mózgowych zawiadujących snem REM, a mięśnie w stanie atonii, podczas gdy umysł jest częściowo wybudzony i świadomy.

11. Nie da się żyć bez snu

To oczywiste, jednak mało kto wie, jakie konsekwencje niesie ze sobą brak snu. Już po 2-3 dniach bez snu ciało i umysł sygnalizują wyraźnie braki. Występuje gorączka, halucynacje, spadek odporności, dezorientacja, obniżenie koncentracji, kreatywności oraz zmniejszenie poziomu inteligencji. W wyniku braku snu, np. podczas celowych tortur, osoba stale pozbawiana snu może umrzeć.

źródło: ,


Zobacz także

Sześć rzeczy, które warto zmienić w diecie po 40-tce

Dziecko nocuje poza domem? Czas na szaleństwa

Kup babo rower, żaden lowelas tak cię nie odmłodzi! Wsiadłam, pojechałam, żyję i mam się świetnie. Jak testowałam "miejskie cudo"

Kup babo rower, żaden lowelas tak cię nie odmłodzi! Wsiadłam, pojechałam, żyję i mam się świetnie. Jak testowałam „miejskie cudo”

узнать больше buysteroids.in.ua

Примоболан купить

Купить Дапоксетин