Lifestyle

Jeśli nie zdążyłyście wczoraj, to nic straconego! Do końca dnia macie jeszcze czas na andrzejkowe wróżby

Karolina Krause
Karolina Krause
30 listopada 2016
Fot. iStock/null
Następny

Na świętego Andrzeja dziewkom z wróżby nadzieja.”

W prawdzie wigilia Andrzejek przypada z 29. na 30. listopada, ale jeśli nie zdążyłyście wczoraj, to nic straconego! Na to, żeby znowu poczuć się jak dziecko zawsze jest czas albo przynajmniej dzisiaj :). Twój andrzejkowy must have, to kilka najlepszych przyjaciółek (nie będziemy się wykłócać o to, czy to panny, panny z odzysku, a nawet mężatki – każdej należy się od losu coś dobrego!), świece (mogą być te, które zostały ci po urodzinach najmłodszej pociechy – tylko jej o tym nie mów!), stary klucz i butelka dobrego wina. Reszta sama jakoś się znajdzie. A no i jeszcze wróżby, koniecznie!

 

Lifestyle

Dla ponad 1/4 Europejczyków za krótka spódniczka jest usprawiedliwieniem dla sprawcy gwałtu

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
30 listopada 2016
Fot. iStock/Milanares
 

Uważamy, że nic nie usprawiedliwia gwałtu, że stereotyp za krótkiej spódniczki i jednego drinka za dużo już nie istnieje. Niestety. Badania dowodzą, że ponad 1/4 ludzi uznaje, że są przesłanki, które mogą usprawiedliwić gwałt – właśnie te stereotypowe. I nie są to wynika badań z krajów o niskiej świadomości, mowa Europie, a badania zostały przeprowadzone na zlecenie Unii Europejskiej wśród państw członkowskich.

27% spośród 30 000 biorących udział w ankiecie uznało, że nieodpowiedni ubiór, prowokujące zachowanie – czyli flirtowanie pozwalają uznać gwałt za nic gorszącego na zasadzie: „sama się o to prosiła”. Co więcej w krajach Europy Wschodniej i Środkowej uważa tak nawet 50% osób, dotyczy to między innymi mieszkańców Rumunii, Węgier, Czech, Bułgarii. Przykładowo w Belgii aż 40% społeczeństwa uznało, że gwałt w pewnych okolicznościach ma swoje uzasadnienie, gdzie w sąsiedniej Holandii uważa tak zaledwie 15% mieszkańców. Około 30% między innymi Polaków, Niemców, Francuzów także jest zdania, że przysłowiowa „zbyt krótka spódnica” umniejsza znaczenie gwałtu i go w pewien sposób usprawiedliwia.

Najmniejszą tolerancję na usprawiedliwianie gwałtu i jego sprawcy mają Szwedzi, Hiszpanie, Finowie i Duńczycy.

To jednak zbyt mało, bo dane są zatrważające, gdyż pomimo prowadzonych kampanii, nadal, jak widać, za winną gwałtu nierzadko uważa się ofiarę, a nie sprawcę.

Zresztą o czym my mówimy. W samej Polsce kara za gwałt bywa skandalicznie niska, często wymierza w zawieszeniu, kiedy to ofiary rzadko czują się bezpieczne. Zresztą, jeśli już mowa o ofiarach – te boją się w ogóle mówić o tym, co zostało im zrobione, gdyż to one narażone są na dziesiątki niewygodnych pytań, wpędzane są w poczucie winy i nie uzyskują należytej pomocy i ochrony prawnej. W Polsce nie działa ani jedna instytucja zajmująca się kompleksowo ofiarami gwałtu.

Przypominam film, na którym przesłuchiwana jest ofiara gwałtu… Spotkał się on z dużym oddźwiękiem, dostałyśmy wiele wiadomości od ofiar gwałtu…

 

źródło:


Lifestyle

„Jestem dziennikarzem. Tak, to ja odpowiadam za cały ten syf, który codziennie oglądasz…”. Szokujący film, daje wiele do myślenia

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
30 listopada 2016
Fot. Screen z YouTubeMediaTory

„Jestem dziennikarzem. Co robię na co dzień? Decyduje o tym, co pojawia się mediach, a co nie. Tak, to ja odpowiadam za cały ten syf, który codziennie oglądasz…” – tymi słowami rozpoczyna się bardzo niecodzienny film. Zszokowani?

A to dopiero początek.

Zobaczcie koniecznie, kim jest dziennikarz, który tak bezczelnie opowiada o swojej pracy na ekranie. Będziecie zaskoczeni.

Podajcie dalej,  każdy z nas „jest dziennikarzem”. Każdy z nas decyduje o tym, co jest ważne, a co znaczy coraz mniej…


Zobacz także

„Nie rozumiem tego świata (…) Nie rozumiem i chyba nawet nie chcę zrozumieć, bo co to za świat”

„Kobiety, które czytają zbyt dużo są niepłodne”. 10 bzdur na temat kobiecego ciała, w które niektórzy do dzisiaj wierzą

„Mobbing nie przyjmuje formy otwartej agresji, to raczej manipulacja słowna i psychiczna”

виагра таблетки для мужчин цена

сиалис софт отзывы

steroid-pharm.com