Lifestyle

Jedyny w Polsce maraton jogi na stoku!

Redakcja
Redakcja
12 lipca 2017
Fot. iStock / Rocky89
 

Ruszają zapisy na Joga Festiwal. V Górski Maraton Jogi, który odbędzie się 25 – 27 sierpnia 2017 r. Ze względu na otwarty charakter to największe w Polsce wydarzenie tego rodzaju. Festiwal jest przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z jogą.

logo na białym tle

Na uczestników czekają trzy dni nieodpłatnych warsztatów jogi prowadzone przez Wiktora Morgulca, Radka Rychlika, Katarzynę Enerlich i Agnieszkę Lasotę. W programie Festiwalu znajdują się: darmowe zajęcia jogi, joga dla dzieci, piąta edycja maratonu jogi „108 powitań słońca”, jak i liczne warsztaty poświęcone takim tematom, jak: anti-age’ing twarzy, zielarstwo, kulinaria czy uważność. Organizatorzy przewidzieli także koncert na gongi i misy tybetańskie oraz konkurs z nagrodami. Wydarzenie uświetni Katarzyna Enerlich, pisarka i nauczyciel hatha jogi. Poprowadzi warsztaty jogi oraz zaprosi na własny wieczór autorski. – Joga Festiwal w Wierchomli to otwarty, rodzinny piknik, gdzie można poznać korzyści jogi i osobiście ich doświadczyć. V Górski Maraton Jogi to wspólny wdech i wydech na szczycie wyciągu Wierchomla I, na który serdecznie zapraszam – mówi Wiktor Morgulec, nauczyciel jogi z JOGA-JOGA.PL, współorganizator imprezy.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Joga Festiwal. V Górski Maraton w Wierchomli to największa otwarta impreza związana z jogą odbywająca się w takiej skali. Od lat przyciąga zarówno osoby nigdy nie ćwiczące, początkujących, jak i doświadczonych joginów. Dzięki Maratonowi Jogi pejzaż Beskidu Sądeckiego, gdzie leży Wierchomla Mała, wzbogaci się o ponad pół tysiąca ludzi dbających tak o ciało, jak i umysł.

Rejestrować można się pod adresem: http://maratonjogi.pl/zgloszenie/ Przed wydarzeniem organizatorzy zalecają skorzystanie z nieodpłatnych ćwiczeń, które lepiej przygotują do Maratonu, a które pobrać można z tego samego źródła: http://maratonjogi.pl/darmowy-kurs-jogi/. Pełny program wydarzenia znajduje się pod linkiem: http://maratonjogi.pl/program/

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Organizatorami Festiwalu są kompleks narciarsko-turystyczny Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla – czyli Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla i ***Hotel Wierchomla Ski&SPA Resort – oraz portal Joga-Joga.pl – pierwszy ogólnopolski serwis internetowy o tematyce poświęconej jodze, zdrowemu, pożytecznemu stylowi życia. Stanowi największe w Polsce kompendium wiedzy o jodze i tematach pokrewnych.

VGMJ-plakat-B-duży

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Lifestyle

Sprawdź, czy przy nim jesteś naprawdę sobą, czy grasz kogoś innego? Psychotest

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
12 lipca 2017
Fot. iStock/m-gucci
 

Miłość zmienia: otwiera oczy na nasze potrzeby, pozwala zrozumieć to, co najważniejsze w życiu. Ale czasem sprawia, że boimy się być autentyczni. Jeśli boisz się być sobą w obecności ukochanej osoby, nigdy nie będziesz naprawdę szczęśliwa. Zrób test i przekonaj się, czy nie grasz przy nim kogoś, kim tak naprawdę nie jesteś.

Przy każdym pytaniu zakreśl jedną odpowiedź: a, b lub c. Następnie policz, które odpowiedzi przeważają. 

1.Dzwonek do drzwi. To on wpada niezapowiedziany, kiedy właśnie sprzątasz…

a. Szybko chowasz odkurzacz, poprawiasz włosy i otwierasz. Jak gdyby nigdy nic

b. Otwierasz drzwi z odkurzaczem w ręku. Coś się stało?

c. Niech poczeka, aż skończysz. Wtedy otworzysz

2. Jesteś ze znajomymi, kiedy odbierasz od niego telefon. Słyszysz czułe, intymne słowa i:

a. Zawstydzona odpowiadasz tylko „tak”/”nie”

b. Rozmawiasz z nim, ale cicho, żeby nikt cię nie usłyszał

c. „Zadzwonię później, nie mogę teraz rozmawiać”

3. Prowadzisz samochód, a on jest obok…

a. Wolisz, żeby to on prowadził

b. Jesteś bardziej uważna

c. Czujesz się swobodnie

4. Zbliża się wasza rocznica.

a. Dekorujesz sypialnię i przygotowujesz pyszną kolację

b. Przygotowujesz niespodziankę

c. Pytasz go, co sprawiłoby mu radość

5. Odkrywasz u niego gazetkę z rozebranymi paniami 🙂

a. Nie mówisz nic, ale w głębi cała się trzęsiesz

b. Z ciekawością przeglądasz, czekając na jego reakcję

c. Mówisz, co o tym myślisz i pytasz, co fajnego jest w takich gazetkach

6. Zdarza ci się, że zanim coś mu powiesz, „ćwiczysz to” w głowie?

a. Tak, często

b. Tylko jeśli są to „delikatne” kwestie

c. Nigdy, jeśli mam coś do powiedzenia, mówię „prosto z mostu”

7. Kiedy gdzieś wychodzicie:

a. Zakładasz to, w czym jemu podobasz się najbardziej

b. Zakładasz to, w czym ci wygodnie

c. Zakładasz to, w czym podobasz się sama sobie

8. Wchodzisz do domu, właśnie wróciłaś z ważnego wyjazdu, jesteś zmęczona. Dzwoni telefon, w słuchawce słyszysz „Potrzebuję Cię zobaczyć, przyjedź szybko” …

a. Rzucasz wszystko i jedziesz

b. Kłamiesz, że jeszcze nie wróciłaś i mówisz, że oddzwonisz, jak tylko wrócisz

c. Mówisz, że musisz odpocząć. Zobaczycie się jutro

9. Oglądasz z nim film. Oboje reagujecie inaczej na to, co widzicie: on się śmieje, ty nie potrafisz powstrzymać łez wzruszenia:

a. Starasz się powstrzymać łzy i udajesz rozbawioną

b. Nie czujesz się swobodnie,  może nawet jesteś zła, że macie tak różny gust

c. Płaczesz jak bóbr. Niech cię kocha taką, jaką jesteś

1o. Zapraszasz go na rodzinny obiad. Twoi rodzice zachowują się trochę zbyt swobodnie, przekomarzają się, opowiadają o tym jaka urocza byłaś, jako małe dziecko i co zabawnego zmalowałaś…

a. Zawstydzona dajesz znaki rodzicom, żeby natychmiast przestali

b. Śmiejesz się, ale wewnątrz odczuwasz złość, zastanawiasz się, co on sobie pomyśli

c. Taka byłaś, a oni tacy są – nie ma się czego wstydzić

Większość odpowiedzi A

Czy ty przypadkiem nie próbujesz za bardzo się do niego dopasować? Związek to wzajemne uzupełnianie się, a nie próba podporządkowania się drugiej osobie… Pomyśl, ile z prawdziwej ciebie zostało w tej relacji.

Większość odpowiedzi B

Masz rozsądny stosunek do twojej relacji. Zazwyczaj nikogo nie udajesz, ale czasem coś przemilczysz. Dbasz o równowagę w waszym związku i nie czujesz się komfortowo, jeśli nie możesz być przy partnerze sobą.

Większość odpowiedzi C

Jesteś typem niezależnym i nawet największe uczucie nie sprawi, że wyrzekniesz się swoich wartości i zasad. Lubisz samą siebie i uważasz, że twój ukochany powinien cię kochać dokładnie taką, jaka jesteś. Ty nigdy nie udajesz.


Lifestyle

Dotyk ma znaczenie. 5 kobiecych miejsc, które lubią być pieszczone najbardziej

Redakcja
Redakcja
12 lipca 2017
Fot. iStock / domoyega

Udany seks zależy nie tylko od umiejętności technicznych partnerów. Bliskość, dotyk, zapach i cała atmosfera, rozbudzają pragnienia kochanków. Właśnie dotyk, który jest jednym z podstawowych zmysłów rozpalających pożądanie, wyjątkowo wpływa na kobiety, w trakcie bliskości z partnerem.

Im lepiej znamy swoje ciała, tym więcej przyjemności czerpiemy z seksu. Chcemy dotykania nas całymi dłońmi, palcami, ustami, co otwiera pozostałe zmysły na dalszą część upojnego spotkania. Warto poświęcić sobie i partnerowi czas na tego rodzaju doznania, eksperymentując z miejscem dotyku, jego intensywnością, a także wykorzystaniem erotycznych gadżetów. Mężczyzna, który wie, w jaki sposób i gdzie dotykać swoją partnerkę, zapewnia jej niesamowite doznania.

Przeprowadzono sondaż, w którym zapytano 5000 kobiet o miejsca na ciele, które dają satysfakcję erotyczną poprzez dotyk. Dopuszczalny był nie tylko dotyk, ale także delikatne muskanie, czy mocniejsze ugniatanie, w trakcie gry wstępnej i podczas samego współżycia.

5 miejsc, w których kobiety lubią być dotykane podczas seksu

Miejsce 1. Piersi

Na piersi wskazało aż 34% ankietowanych kobiet, które szczególnie chwaliły sobie pieszczoty tej części ciała. Repertuar ulubionych form dotyku jest bogaty — od delikatnego dotyku, pocałunku, ssania, do mocniejszego uścisku.

Miejsce 2. Szyja 

28% kobiet potwierdziło, że dotyk tego rejonu ciała wyjątkowo je podnieca. Panie życzyłyby sobie, aby mężczyźni częściej pamiętali właśnie o szyi i karku.

Miejsce 3. Pośladki

Aż 15% ankietowanych kobiet uważa, że pośladki są ich ulubioną strefą erogenną. Nie chodzi tylko o delikatne muskanie, ale przede wszystkim o pobudzające klapsy.

Miejsce 4. Plecy

6% pytanych kobiet stwierdziło, że najbardziej lubią czuć dotyk na plecach. Chodzi zarówno o rozbudzający masaż, jak i delikatne głaskanie w trakcie seksu oraz obejmowanie i przyciąganie do partnera.

Miejsce 5. Brzuch

Tylko 4% kobiet stwierdziło, że lubi, gdy partner dotyka ich brzucha. Przede wszystkim zależy na delikatnym masażu, połączonym z całowaniem, a także przytrzymywanie podbrzusza już w trakcie seksu.

źródło:


Zobacz także

Ile wody potrzebuje twoje ciało i jak pić jej więcej? 8 trików, które nauczą cię pić wodę

Dzień #15. Zadbaj o siebie naprawdę. #SlimemGO

Dobra żona nie flirtuje? Co za bzdura. Każda dobra flirtuje…

Узнать как Ксанодрол купить в любом городе.
Вы можете Тренавер Энантат купить у нашего менеджера.
источник chemtest.com.ua