Zdrowie

7 znaków, że twoje ciało potrzebuje pomocy

Karolina Krause
Karolina Krause
3 lutego 2017
Fot. iStock/South_agency
 

Kiedy z naszym ciałem dzieje się coś niedobrego, za wszelką cenę stara się to nam jakoś pokazać. Nawet jeśli problem ma swoje psychiczne podłoże, prędzej czy później objawi się to w fizycznej formie. Z różnych powodów staramy się jednak ignorować znaki, świadczące o problemach ze zdrowiem. Najwyższy czas, abyśmy przestały chować głowę w piasek i uważnie przyjrzały się swemu ciału.

Oto 7 znaków, że twoje ciało potrzebuje pomocy:

Zwiększona ochota na słodycze

To co jemy ma ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego ciała i umysłu. Zwiększone zapotrzebowanie na cukier, oznacza, że najwyższa pora na zmienienie nawyków żywieniowych. Choć ciężko jest się do tego przemóc, w miarę jak wyeliminujemy niezdrowe produkty z naszej diety, wspomniane zachcianki zaczną ustępować.

Zwiększona ochota na słone produkty

Sól jest minerałem, którego nasze ciało rzeczywiście potrzebuje. Dieta sportowców jest szczególnie bogata w słone produkty, ponieważ muszą dodatkowo przeciwdziałać utracie składników mineralnych podczas treningów. Jeżeli więc ostatnio masz szczególną ochotę na te produkty, najwyraźniej zwyczajnie ich potrzebujesz.

Stale przesuszająca się skóra

Sucha skóra może być objawem odwonienia organizmu, ale też poważnej, przewlekłej choroby. Do chorób najczęściej wiązanych z przesuszeniem skóry zalicza się cukrzycę, problemy z tarczycą i łuszczycę. Przesuszona skóra łatwo ulega podrażnieniom, bywa nadwrażliwa na działanie kosmetyków, a nawet wody, czemu często towarzyszy także uciążliwy świąd.

Zwiększenie witaminy E w naszej diecie może przeciwdziałać tym objawom. Znajdziemy ją w rubach, orzechach i zdrowych olejach.

Skurcze lub kłopoty ze snem

Jeżeli doskwierają ci częste skurcze lub problemy ze snem, może to wskazywać na brak odpowiedniej ilości magnezu i potasu w twoim organizmie. Aby pozbyć się tych objawów wzbogać swoją dietę o zielone warzywa liściaste, orzechy i banany.

Krwawienie dziąseł

Istnieje wiele możliwych przyczyn krwawienia z dziąseł. Najczęściej jednak jest to związane z niedoborem witaminy C lub niedostatecznym dbaniem o higienę jamy ustnej.

Krwawienie z dziąseł może być także objawem niedokrwistości, czyli anemii. Niezależnie od tego, co ją powoduje, niedokrwistość zawsze wymaga szybkiej konsultacji z lekarzem. Każda jej postać może bowiem być niebezpieczna dla życia.

Łamliwość paznokci i kruche włosy

Ten sygnał, często współwystępuje z problemami suchej skóry, ponieważ tak, jak one najczęściej wynika po prostu z niedoboru jakiejś witaminy. W tym przypadku witaminy B lub wapnia.

Zwiększona ochota na owoce morza

Jeśli na samą myśl o owocach morza aż oblizujesz usta, może to wynikać z dwóch powodów: albo brak ci witamin i minerałów, albo chodzi o niedobory jodu. Prawdopodobnie jednak twojemu ciału zwyczajnie brakuje protein, a owoce morza są ich bogatym źródłem.


Źródło: 


Zdrowie

10 rzeczy, które powie ci manipulator, żeby zbić cię z tropu. Poczujesz, że coś jest z tobą nie tak

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
3 lutego 2017
Fot.Splitshire / /
 

Jak skrzywdzić kogoś i wmówić mu, że to on jest tym, który sprawia ból? Jak krzywdzić kogoś miesiącami i latami, utrzymując go w przekonaniu, że cierpi z własnej winy? Oni to potrafią, a jednym z podstawowych narzędzi, których używają są słowa. Manipulatorzy są mistrzami w odwracaniu uwagi od własnych błędów, w zbijaniu logicznych argumentów w sprawianiu, że tracisz grunt pod nogami.

Często je słyszysz? Jak reagujesz? Co wtedy czujesz? Pamiętaj, że głównym celem manipulatora jest takie pokierowanie tobą i twoimi emocjami, aby jak najdłużej czerpać z tego korzyści. To nie z tobą jest „coś nie tak”. To on/ona potrafi sprytnie wykorzystać twoje uczucia i brak pewności siebie.

01maniulator 02maniulator 03maniulator


Na podstawie:

 


Zdrowie

Zastanawiasz się czy warto kupić Instaxa? Jest przynajmniej 5 powodów, by ulec modzie

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
3 lutego 2017
Zastanawiasz się czy warto kupić Instaxa?
Fot. Materiały prasowe

Widzieliście go na pewno i prawdopodobnie zastanawialiście się, na czym polega jego magia… no i czy w erze popularnych cyfrówek, jest sens w ogóle kupować aparat do fotografii natychmiastowej? Zastanawiasz się czy warto kupić Instaxa?

Zastanawiasz się, czy opłaca się kupić modnego?  Przede wszystkim, to  nie tylko moda. Jeśli gra ci w duszy coś więcej niż żądza lajków na Facebooku, to aparat idealny dla ciebie. A dlaczego w świecie on-line, chmur i pędu – także po coraz więcej zdjęć – warto sprawić sobie taki gadżet?

5 powodów, by pokochać

1. Docenić to, co masz. Poznaj prawdziwą wartość

Pokochaliśmy cyfrówki. Setki tysięcy zdjęć. Fotografujemy wszystko i bez większego powodu – od jedzonego na obiad kurczaka po ślub przyjaciół. Po co? Chyba większość z nas nie jest stanie odpowiedzieć na to pytanie… Pewnie robimy to, bo jest łatwo. Łatwiej.

Zyskaliśmy pozorne możliwości, a jednocześnie dzięki takiej dostępności fotografia zniknęła nam z oczu.

Już nie traktujemy jej jako sztuki, zdjęć nie widzimy, jako tych niezwykle cennych pamiątek. Jest ich tak wiele, że przestaliśmy zwracać na nie większą uwagę. Każdy może je zrobić, wszędzie, bez wysiłku. A jak nie wyjdą? Phi, się „podciągnie” programem, filtrem: tu zamaże, tam rozjaśni i voilà. Jak u fotografa…

A jednak nie, bo brakuje im często tej najważniejszej cechy, którą miały kilkanaście i kilkadziesiąt lat temu. I nawet nie o warsztat chodzi, ale o magię chwili.

Bo zdjęcie nie musi być idealne – musi być wyjątkowe.

2. Nowoczesne, ale magiczne

Zastanawiasz się czy warto kupić Instaxa?

Fot. Materiały prasowe

Jeśli szukasz „gadżetuInstax też spełni tę rolę, ale to nieco więcej. Uważaj, bo możesz się zakochać i naprawdę docenić to zgrabne urządzenie.

Zaspokoi twoje „techniczne” zachcianki – w tej chwili Fuji oferuje kilka wariantów swoich Instaxów, wśród najbardziej popularne Instaxy mini 8 (w boskich kolorach!)w przystępnych cenach, nowszy model Instax mini 70, o lepszych parametrach.  I  mistrz swojego gatunku, czyli Instax mini 90 – o parametrach bardzo bliskich tradycyjnym aparatom analogowym.

Jeżeli chcecie czegoś więcej, a raczej większego – jest i Instax Wide 300 – który korzysta z dwukrotnie większych klisz.

3. Piękno – mieć i je tworzyć

Niewątpliwie są piękne, ale nie próżne. Bo dzięki zdjęciom rozmiaru karty kredytowej można też tworzyć piękno. Personalizowane, bo nasze.

Piękne aranżacje wnętrz, dzięki instaxowym zdjęciom nabrały nowego wyrazu. Miłośnicy Instaxów wciąż odkrywają ich zalety –  od tworzenia wizytówek na stół (na poczekaniu), po przygotowywanie zaproszeń czy prawdziwych scrapbookingowych arcydzieł.

 118  88  90  86  99  98

4. Teraz zawsze jest ważniejsze, niż za jakiś czas, kiedyś, jutro…

Na czym polega magia chwili? Widziałam ostatnio w sieci Instaxy w bardzo nietypowej odsłonie. Zagościły na weselu. Goście mogli wykonać swoją natychmiastową fotografię – i napisać na niej parę słów… czy istnieje lepsza księga życzeń? Bardziej prawdziwa?

Czy zdjęcie waszego pocałunku na plaży będzie lepiej czuło się w smartfonie, czy wewnętrznej kieszeni jego marynarki?

TERAZ zawsze jest ważniejsze.

Zastanawiasz się czy warto kupić modnego Instaxa?

5. Jest „porządny” i otwarty na nasze propozycje 😉

Modeli Instaxów jest naprawdę wiele, co sprawia, że aparat zadowoli praktycznie każdego.

Idealny na prezent. Zarazi pasją nastolatki i pokaże im, że nie cały świat jest piękny tylko w wersji on-line. Nie utrudni życia żółtodziobowi i połechce nieco bardziej zaprawionych w boju fotografów-amatorów.

Zastanawiasz się czy warto kupić modnego Instaxa?

Fot. Materiały prasowe

 

Niektórzy mówią, że filmy do aparatu wcale do najtańszych nie należą, więc nie warto… A ja jestem innego zdania, może to prawdziwy pomost pomiędzy „wczoraj” i „dziś”? Może to doskonała okazja do tego by zamiast tysiąca zdjęć, których nawet nie obejrzymy – zrobić 10, takich wyjątkowych, trochę jak kiedyś? Wtedy, kiedy wywołane fotografie z wakacji miały dla nas prawdziwą wartość?

PS: Zresztą przyznajcie szczerze, które zdjęcia częściej oglądacie, te zgrane gdzieś na komputery, dyski, „pogubione” płyty czy te w starych albumach mamy albo babci? No bo jak często dziś wywołujemy te tysiące chwil, zaklęte w naszych podręcznych gadżetach, hę?

Zastanawiasz się czy warto kupić modnego Instaxa?

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z FujiFilm

 


Zobacz także

Myślisz, że o zielonej herbacie wiesz już wszystko? Sprawdź więc zalety zielonej herbaty matcha

10 zasad, dzięki którym facet będzie cię pragnął jeszcze bardziej

Co zrobić, gdy ktoś cię molestuje? „(…) nie bądź niegrzeczna, nie okazuj niesmaku…”

medicaments-24.net

buy anabolic steroid online

Super P-forсe