Patronaty

Plejada gwiazd na otwarciu nowej odsłony portalu PrzeAmbitni.pl i City Hall!

Redakcja
Redakcja
14 stycznia 2017
Mat. prasowe
 

Na warszawskiej Pradze właśnie otwarto nową odsłonę portalu przeambitni.pl oraz  City Hall – nowe miejsce na mapie Warszawy, w którym można zorganizować konferencje, pokaz mody, koncerty, nagrywać teledyski, a nawet wystawiać spektakle.Wszystko w przestronnym i eleganckim lokalu, który jest w stanie pomieścić 200-300 osób. Jego właścicielem jest aktor i prezenter muzyczny i raper Amin Bensalem, którego możemy zobaczyć w „Barwach szczęścia” i w telewizji 4funtv. Wydarzeniu towarzyszyła również nowa odsłona portalu PrzeAmbitni.pl. Istniejący od ponad trzech lat jeden z najbardziej rozpoznawalnych serwisów o showbiznesie, oficjalnie zaprezentował swój nowy layout, wzbogacony o nowe działy, takie jak: moda, uroda, wnętrza, lifestyle, technologie.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Wśród licznie przybyłych na wydarzenie gwiazd znaleźli się, m.in. Ola Ciupa z Krzysztofem Gojdziem, Aleksandra Szwed, Ewa Mielnicka, Anna Jurksztowicz, Danuta Błażejczyk, Ivs Alter, Eliza Gwiazda, Agata Załęcka, Candy Girl, Sylwia Nowak, śpiewak operowy – Marcin Bronikowski, Ian Rooth, Sebastian Cybulski, Wiganna Papina, Paula Tumala, Winicjusz Rzymowski, Iwona Węgrowska, Joanna Majstrak oraz Łukasz Kędzior.

Na imprezie pojawiły się również gwiazdy z branży disco: Jesika, Paweł Jasionowski i Paweł Janas, czyli zespół Masters, Nowator oraz Julius.

Event poprowadziła Klaudia Wiśniowska z SuperStacji. Gwiazdy oraz zaproszeni goście bawili się znakomicie. Nie zabrakło licznych atrakcji, wśród których był piękny pokaz kreacji uzdolnionej młodej projektantki Patrycji Kujawy z atelier OrOr, recital oraz występ Amina Benasalema i koncert Nicka Sincklera. Spore wrażenie zrobiła też szklana scena sprowadzona w Singapuru jedyna taka w Warszawie. Partnerem eventu była kosmetyczna marka Vianek oraz Sylveco, która pięknymi zapachami w postaci kosmetyków obdarowała naszych gości.

Partnerami wydarzenia byli Heetch, Printmedia24.pl, Ślubne Atelier OrOr Patrycja Kujawa, Warszawska Akademia Wizerunku Uzarowicz, GMC Productions, Sylveco, Vianek, Avatar Genies, Szymojko&Dziewoński, Master Dance, Bejda Medical.

Patronat medialny nad wydarzeniem objeli: SuperStacja, 4Fun TV, Radio Kolor, Wideoportal, Sessionbordercontroller.info, Dobre Media, TVP3, HaloWawa, PrintMedia24.pl.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe


Patronaty

10 kroków do wzmocnienia swojej siły psychicznej

Karolina Krause
Karolina Krause
15 stycznia 2017
Fot. iStock / PeopleImages
 

Nie wiem jak wy, ale ja każdego roku na samej górze moich postanowień noworocznych, zapisuję sobie, że w końcu schudnę. I pewnie nie jestem w tym sama. Po pierwszych dwóch miesiącach (a czasami tygodniach) nachodzi mnie jednak moment zwątpienia i prędzej czy później w końcu się poddaję. Amy Morin, psycholog i autorka książki „13 rzeczy, których nie robią silni psychicznie”, jest zdania, że gdybyśmy zamiast skupiać się na poprawie naszej kondycji fizycznej, poświęcili więcej uwagi na budowaniu swojej siły psychicznej, łatwiej byłoby nam spełniać wszystkie inne marzenia.

Siła psychiczna mobilizuje nas do działania, sprawia, że stajemy się bardziej wytrwali, uparci, zdyscyplinowani, ale przede wszystkim czujemy się spełnieni w tym, co robimy, bo wiemy, że robimy coś, co jest dla nas dobre. Dzięki niej możemy dokonywać wyborów w sposób świadomy i wolny od ukrytych lęków. To daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala nam żyć w zgodzie z samym sobą. Jak więc wzmocnić swoją siłę psychiczną lub na nowo ją odbudować? Skup się na tych dziesięciu krokach:

1. Każdego dnia dam sobie przynajmniej 15 minut na refleksję

Gdy przechodzimy przez trudniejszy okres w naszym życiu, najczęściej do listy naszych kłopotów dochodzą jeszcze problemy ze snem. Kładąc się spać przez długi czas nie możemy uwolnić się o nachodzących nas myśli. W całej swej frustracji przychodzi nam do głowy to jedno pytanie: Dlaczego zdarza mi się to akurat teraz? Kiedy bardziej niż kiedykolwiek potrzebuję się wyspać? Gdyby się zastanowić, nie ma w tym nic dziwnego. Każdy z nas potrzebuje w ciągu dnia kilku minut na refleksję. Na to, by w cichym i spokojnym miejscu pobyć przez chwilę sam na sam ze swoimi myślami. Zaplanuj więc sobie, że codziennie przynajmniej przez 15 minut, dasz sobie czas na naładowanie baterii. To oczyści twój umysł i uzbroi cię w motywację, jakiej potrzebujesz by uzyskać swój cel.

2. Raz w tygodniu będę szlifować swoje umiejętności

Tym, co najbardziej trzyma nas w miejscu, jest bezczynność. Dlatego zastanów się, co mogłabyś robić choć raz w tygodniu tylko dla siebie. Niech to będzie coś rozwijającego. Coś co pozwoli ci szlifować swoje umiejętności, a czego do tej pory nie robiłaś tylko dlatego, że się bałaś, albo brak ci było wiary w siebie. Może to będzie kurs fotografii, tańca towarzyskiego, założenie bloga. Cokolwiek to jest, nie pozwól, by stres był tym, co cię ogranicza. Zastanów się od czego mogłabyś zacząć i zrób pierwszy krok. Pamiętaj, że właśnie ten zwykle jest najtrudniejszy.

3. Będę zapisywać rzeczy, za które jestem wdzięczna

Każdego dnia zapisuj sobie chociaż 3 rzeczy, za które jesteś dziś wdzięczna. To pomoże ci zmienić sposób, w jaki patrzysz na świat. Pozwoli zasnąć w spokoju i zmniejszy napięcie, które w sobie masz. Potrwa to zaledwie kilka minut, a bardzo pomoże ci we wzmocnieniu siły psychicznej.

4. Zadbam o swoje zdrowie

By odzyskać psychiczną kontrolę nad swoim życiem, najpierw musimy zadbać też o swoje ciało. Jak mówią: w zdrowym ciele zdrowy duch. Zadbaj więc o własny umysł, dbając o dobry sen, wykonując ćwiczenia i odżywiając się w zdrowy sposób. Zamiast skupiać się na tym, by zrzucić zbędne kilogramy, zatroszcz się o to, by żyć w zgodzie ze swoim ciałem. Szczuplejszy nie zawsze znaczy zdrowszy – zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

5. Spróbuję być dla siebie bardziej wyrozumiała

Sposób w jaki do siebie mówimy ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia. Jeśli jesteśmy dla siebie zbyt krytyczni, pozbawiamy się tym samym siły i motywacji do działania. Postaraj się więc być dla siebie bardziej wyrozumiała. Dzięki temu odblokujesz potencjał, jaki w tobie tkwi.

6. Zwrócę więcej uwagi na moje uczucia

Kiedy ktoś pyta nas jak się czujemy, zazwyczaj odpowiadamy, że „dobrze”, albo „mogło by być lepiej”. Tak jakby nasze emocje ograniczały się do zero-jedynkowej skali. W rzeczywistości jest ich w nas tak wiele, że nawet nie zdajemy sobie z nich sprawy, albo nie potrafimy ich nazwać. Postanów, że od teraz będziesz bardziej zwracać na nie uwagę. Nazywaj swoje uczucia, zobacz jaki wpływ mają na twoje zachowanie i to, o czym myślisz. Dzięki temu łatwiej będzie ci je zrozumieć i kontrolować.

7. Przygotuję program realizacji moich marzeń

Ile razy powiedziałaś sobie: „Kiedyś otworzę swój własny biznes” lub „Pewnego dnia napiszę książkę”. Minął kolejny dzień za dniem, a ty dalej stoisz w tym samym miejscu. I dopóki „ten wyjątkowy moment” nie nadejdzie nie podejmiesz w tym kierunku żadnych działań. Muszę cię jednak zmartwić, bo jeśli teraz czegoś nie zrobisz, ten dzień może już nigdy nie nadejść. By przekuć swoje marzenia w rzeczywistość, potrzebujesz do tego odpowiedniego planu działania. Jeśli więc nie możesz zająć się realizacją swojego celu w najbliższym czasie, przygotuj swój własny program, który pozwoli ci się do tego zbliżyć. A w międzyczasie możesz zaopatrzyć się odpowiednie „narzędzia”.

8. Będę spędzać więcej czasu z przyjaciółmi i rodziną

Łatwo jest wpaść powtarzający się każdego dnia schemat, w którym nie ma czasu dla naszych bliskich. Badania pokazują jednak, że spędzanie czasu z ludźmi, których kochamy ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia i tego, jak bardzo jesteśmy efektywni. Pomyśl więc nad tym, czy kontakty z rodziną i przyjaciółmi, nie powinny stać się dla ciebie sprawą priorytetową.

9. Zadbam o to by moje życie, pokrywało się z wyznawanymi przeze mnie zasadami

Każdy z nas spytany o kwestię ekologii, odpowiedziałby, że środowisko naturalne jest dla niego bardzo ważne. To samo tyczy się troski o innych – „Oczywiście, że martwię się o zdrowie mojej Babci”. Mało kto dba jednak o to, by to co mówimy, miało rzeczywiste przełożenie na nasze życie. Postaraj się zastanowić, co mogłabyś zrobić, aby sposób w jaki żyjesz bardziej odpowiadał zasadom, które wyznajesz. Im większa zgoda istnieje między naszymi czynami i myślami, tym większą mamy siłę psychiczną.

10. Zrezygnuję z jednego złego nawyku

Trudniej jest trzymać się ogólnych postanowień, typu „od dziś będę się zdrowiej odżywiać”, niż zrezygnować z jednego złego nawyku, na przykład nie jedzenia chipsów przed snem. Skup się więc na konkretnym nawyku, jaki chciałabyś wyeliminować ze swojego zachowania. Gdy uda ci się to osiągnąć, po jakimś czasie poczujesz, że masz realny wpływ na swoje życie.

Jak w przypadku każdej zmiany, nie powinnaś narzucać sobie zbyt wielu rzeczy naraz. Zacznij więc od wybrania kroku, od którego chciałabyś zacząć, a potem co miesiąc wprowadzaj kolejne. Budowanie siły psychicznej długi proces, ale jego skutki będą odczuwalne w każdej dziedzinie twojego życia.


 

Źródło: 


Patronaty

Jak wygląda rak piersi? Jak go wyczuć i zauważyć. To zdjęcie może uratować życie wielu kobiet

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
14 stycznia 2017
www.worldwidebreastcancer.org

napisała na swoim Facebooku , że dostaje wiele wiadomości dotyczących raka piersi. Znamy ten łańcuszek, bo pewnie wiele z nas dostało informację, by na swojej owej tablicy napisać owoc, który odpowiada naszemy związkowemu statusowi. Napisanie nazwy owocu miało zaciekawić, a tym samym zwrócić uwagę kobiet na problem raka piersi, na profilaktykę i potrzebę badań, w tym samobadań.

Czy to jednak wystarczy? Czy zamiast owocu nie lepiej napisać: „Idę na badanie piersi. Kto jeszcze?”. Erin umieściła na swoim FB zdjęcie pokazując dosadnie, jaką postać może przybrać rak piersi, u niej samej guz nie był wyczuwalny… Może to zdjęcie pozwoli uratować życie i piersi wielu kobiet?

Zobaczcie i podajcie dalej, bo to bardzo ważna dla nas kwestia. Badajmy się, obserwujmy nasze piersi!

Fot,www.worldwidebreastcancer.org

Fot,www.worldwidebreastcancer.org

feeling a thin mass – obrzęk

identation – wklęśnięcia

skin sores – zmiany skórne

redness or heat – zaczerwienienina, ciepło

unsual or new fluid – wydzielina z brodawek

dimpling – wgłębienia

bump – guz

growing vein – pogrubione żyły

retacted nipple – wklęśnięte sutki

new shape/size – zmieniony kształt lub rozmiar

orange peel skin – skórka pomarańczowa

hidden lump – ukryty guzek


 

źródło:


Zobacz także

Zapraszamy cię na 3. edycję cieszącą się ogromną popularnością. Konferencję dla Kobiet „Dobrze mi”… latem

Mediacje to jeden ze sposobów na poprawę komunikacji

Radio Kolor 103 FM wręczyło statuetki Grube Ryby 2017!

дженерик сиалис софт

прибор для определения числа падения

http://www.chemtest.com.ua/