Lifestyle

Nie możesz powstrzymać się przed zjedzeniem czegoś? Znak zodiaku może wpływać na twoje kulinarne uzależnienia

Redakcja
Redakcja
22 sierpnia 2017
9 z 12

Strzelec (22.11 – 21.12)

Fot. iStock / guruXOOX

Strzelce są bardzo otwarte na świat i liberalne, kochają wolność i nie znoszą rutyny. Wydają się być ciągle w ruchu, nie straszne są im podróże. Wielką kulinarną sympatią darzą kuchnię orientalną, szczególnie tajską.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Rozwiązanie konkursu „Jakim typem słodyczy jesteś”

Redakcja
Redakcja
22 sierpnia 2017
Fot. iStock / g-stockstudio
 

„Gdybyś miała opisać siebie w roli słodkości, byłabyś słodką landrynką, czekoladą z chilli, czy kandyzowaną wiśnią na eleganckim torcie? A może drzemie w tobie zupełnie inna i tajemnicza słodycz? Zadanie konkursowe nie było proste, bo w końcu jak określić się w roli tego, co najsłodsze. Ale wy jak zawsze znakomicie dałyście sobie radę. 

Bardzo dziękujemy wam za udział, a tym razem nagrody wędrują do:

1 x komplet  V-7870 top + V-7878 stringi marki AXAMI z najnowszej kolekcji Candy Shop

dla Iza Jankowska

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wyróżnienie:

1 x zmysłowe  V-7834 AXAMI z najnowszej kolekcji Candy Shop

dla Beata Maćkowiak

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.


Lifestyle

Szczęśliwe pary nigdy nie zapominają o tych 10 istotnych rzeczach. Taka jest recepta na udany związek

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
22 sierpnia 2017
Fot. iStock/mixetto

I żyli długo i szczęśliwe. Kto by nie chciał, by ta bajka spełniła się w życiu każdego z nas. I bywa, że naprawdę się ziszcza, że dwoje dojrzałych i kochających się ludzi tworzy związek, w którym są szczęśliwi.

Jak udało im się tego dokonać. Otóż nigdy nie zapomnieli o tych 10 ważnych rzeczach.

Całują się na powitanie i na pożegnanie

Ktoś może uznać to za nic nie znaczący nawyk, ale prawda jest taka, że ten pocałunek zbliża ich do siebie minimum dwa razy dziennie. Wiele osób w nieszczęśliwych związkach mówi, że nie wie, kiedy przestało się całować na dzień dobry i na do widzenia. Ten buziak w zaganianym poranku czy zmęczonym powrocie z pracy z zakupami i uwieszonymi dziećmi u rąk to znak, że związek, że ta druga osoba są jest dla nas nadal ważna.

Mówią sobie komplementy

Obojętnie czy jesteśmy razem 5 czy 25 lat nadal potrzebujemy usłyszeć komplement z ust naszego partnera. To bardzo ważne, aby pokazywać sobie nawzajem, że nadal się sobie podobamy, że pewne rzeczy czynią nas niezmiennie atrakcyjnymi.

Kłócą się, ale zawsze z szacunkiem do siebie

Wiadomo, że każda para się kłóci. I nie wierzę, że istnieją dobre związki, w których nie ma problemów. Te zawsze się trafią. Jednak pary, które są ze sobą szczęśliwe kłócą się zachowując szacunek do siebie nawzajem. Kłótnia w ich przypadku zawsze prowadzi do rozwiązań, do wyciągnięcia wniosków. Nie obrażają się, nie przestają odzywać, nie karzą partnera za odmiennie zdanie niż ich.

Skupiają się na tym, co lubią w swoim partnerze

A nie na tym, czego nie lubią, co może im przeszkadzać. Najszczęśliwsze pary to te, które skupiają się na tym, co pozytywne, które wspierają się w rozwijaniu u siebie nawzajem tych cech, które w partnerze cenią najbardziej. Gdy będziemy zwracać uwagę tylko na to, co byśmy chcieli w partnerze zmienić, nie ma szans na zbudowanie szczęśliwego wniosku.

Są czuli w szczegółach

Szczęśliwe pary są na siebie uważne. To oni idą trzymając się za rękę po centrum handlowym, przytulają się stoją w kolejce po kawę. Okazują sobie czułość i to, że są razem. To drobne przejawy miłości, ale sprawiają, że ona sama się umacnia i staje się coraz silniejsza.

Mówią o swoich potrzebach

Szczęśliwe pary nie oczekują, że druga strona się domyśli, o co im chodzi. Zamiast tego oboje mówią, czego im brakuje, jakie są ich potrzeby i nikt się o to nie obraża, nie oburza. Podstawą szczęśliwego związku jest komunikacja, kochające się i przezwyciężające trudności pary potrafią ze sobą rozmawiać o każdym problemie, który ich dotyczy.

Pamiętają, aby mieć dla siebie czas

Wiadomo, że w całym zaganianiu i pośpiechu, w natłoku obowiązków często nie mamy czasu dla siebie. Jednak kochające się i szczęśliwe pary pamiętają o tym, by co jakiś czas znaleźć dla siebie kilka chwil, by spędzić je razem. To może być wyjazd na weekend bez dzieci, wyjście wspólne do kina, na kolację. Ważne, by w ten sposób podtrzymywać wyjątkowość związku i pokazywać, że lubi się spędzać ze sobą czas.

Śmieją się wspólnie

Tak często o tym zapominamy, o tym, by wspólnie się śmiać z sytuacji, anegdot z samych siebie. A przecież śmiech wnosi radość w związek, sprawia, że przy tej drugiej osobie czujemy się swobodnie i szczęśliwie. Nie można związku traktować śmiertelnie poważnie.

Rozmawiają o pieniądzach

Jedną z najczęstszych przyczyn rozwodu są właśnie pieniądze. Szczęśliwe pary zdają sobie sprawę z faktu, że o finansach należy rozmawiać, a nie zamiatać temat pod dywan. Na dłuższą metę stanowi to coraz większy problem, a problemy w związku powinno się rozwiązywać i o nich rozmawiać. Jedną z najlepszych rzeczy, jaką można zrobić dla związku jest rozmowa o waszych finansach.

Nie walczą ze sobą

Nie rywalizują ze sobą o to, czyje zdanie jest ważniejsze, kto ma lepszy pogląd na daną sprawę. Dają sobie prawo do wysłuchania siebie nawzajem i wspólnie, czasami idąc na kompromis, podejmują decyzje, dokonują wyborów. Ważne jest dla nich, by ukochana osoba nie czuła się pomijana czy ignorowana.


 

źródło:


Zobacz także

Dlaczego warto się odciąć od toksycznych ludzi i złej energii. Jest co najmniej pięć istotnych powodów

Jak określić, czy twój partner jest dojrzały emocjonalnie

16 rzeczy, których nie powinniśmy mówić ukochanej osobie

16 rzeczy, których nie powinniśmy mówić ukochanej osobie