Lifestyle

Masz być „Najlepszy”. Ten film wbije was w fotel, poznacie historię osoby silnej i słabej jednocześnie

Bardzo Kobiecy Blog Filmowy
Bardzo Kobiecy Blog Filmowy
1 grudnia 2017
Fot. Materiały prasowe/R.Pałka
 

Choć historię polskiego Ironmana znają nieliczni, głównie ci, związani ściśle ze sportowym światem, mam przeczucie, że sprawi, że Polska oszaleje na punkcie Jerzego Górskiego, sportowca, który wyrwał się ze szponów nałogu. I na punkcie Jakuba Gierszała, który go zagrał – również. Bo życie Górskiego to wspaniały materiał na dobre, mocne kino z przesłaniem – i twórcy filmu tej szansy nie zmarnowali.  

Jak to się stało, że długowłosy narkoman – hipis skończył, jako mistrz świata najbardziej morderczej dyscyplinie sportu?

„Masz być najlepszy” – mówi do Jurka w jednej ze scen Janusz Gajos, czyli filmowy Marek Kotański. I Jurek taki się staje, choć właściwie, chyba zawsze taki był. Bo jak inaczej wytłumaczyć to, że tyle razy był na krawędzi przepaści między życiem a śmiercią i nie tylko przetrwał, ale również stał się prawdziwym sportowym mistrzem?

Górski podniósł się z dna, z którego dla większości nie było już ratunku. Odeszli jego najbliżsi – dziewczyna, przyjaciel – oboje w równym stopniu uzależnieni od heroiny. On przetrwał. Ogromna siła wewnętrzna, mądrość, która pozwoliła mu się podnieść i motywacja w postaci córki dosłownie „postawiły go na nogi”.

Fot. Materiały prasowe/R.Pałka

Fot. Materiały prasowe/R.Pałka

Łukasza Palkowskiego w bardzo realistyczny, bezpardonowy sposób pokazuje na czym polega nałóg narkotykowy i walka z nim (przejmujące dialogi Jurka z własnym odbiciem w lustrze). I dobrze, bo dzięki temu mamy wspaniałe, europejskie (nie „hollywoodzkie”), wiarygodne kino. Historię tak zagraną i opowiedzianą, że aż wywołującą dreszcze.

Najbardziej wstrząsająca scena? Chyba pogrzeb Andrzeja (w tej roli Mateusz Kościukiewicz) – symboliczny obraz upadku człowieka uzależnionego, kogoś, kto nawet nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo upadł i gdzie się znalazł. Życie i śmierć są w tej scenie tak bardzo obok siebie, że już bliżej nie można. A jednak dopiero brutalny detoks w Monarze, jest prawdziwym przełomem dla Jurka.

Fot. Materiały prasowe/R.Pałka

Fot. Materiały prasowe/R.Pałka

Film Palkowskiego jest obrazem wartościowym, pięknym i mądrym, bo reżyser skupił się na tym, co w historii Jerzego Górskiego najważniejsze – na jego walce o samego siebie. Ale żeby ją zrozumieć, trzeba zrozumieć czym jest uzależnienie.

Warto pewnie jeszcze poświęcić kilka słów grającemu główną rolę, Jakubowi Gierszałowi. On jest „Najlepszym”. To dojrzały, wybitny (mimo ,młodego wieku) aktor, który z niezwykłą intuicją  wciela się w postać osoby silnej i słabej jednocześnie.

Trudno uwierzyć, że prawdziwy Jerzy Górski jest w Polsce wciąż za mało znany. Bo to postać godna podziwu, inspiracja dla tych, którzy pragną się podnieść, zawalczyć o siebie, dokonać „czegoś więcej”. Jeśli wybieracie się na , zapoznajcie się choć pobieżnie z jego biografią. Zresztą, po filmie sięgnięcie po nią na pewno.

Fot. Materiały prasowe/R.Pałka

Fot. Materiały prasowe/R.Pałka

Na film zaprasza

logo-Multikina

 


Lifestyle

COCO – czyli dlaczego dorośli chodzą na filmy dla dzieci…

Bardzo Kobiecy Blog Filmowy
Bardzo Kobiecy Blog Filmowy
15 grudnia 2017
coco
Fot. Materiały prasowe
 

Dziecięcą radość życia próbujemy odnaleźć w sobie, albo zatrzymać, na różne sposoby. Myślę sobie, że dobry film, dedykowany dzieciom, to najskuteczniejszy z pomysłów. Ile to razy prosiliśmy o „wypożyczenie” malucha od siostry, brata, czy generalnie z rodziny pod pretekstem obejrzenia zabawnej kreskówki… Rodzice mają ten kilkuletni przywilej wraz z posiadaniem własnych pociech. 🙂

Tylko nieliczni dorośli odważnie i z premedytacją ruszają na wybrane bajki, tak po ludzku i zwyczajnie, z potrzeby serca, z tęsknoty za dzieciństwem… Każdy powód jest dobry ale nie każda bajka jest dobrym powodem, by się na nią wybrać. Wśród wszystkich zimowych, świątecznych propozycji jest bez wątpienia rodzynek. A nawet dwa. Ale na razie skupimy się na pierwszym z nich. To COCO, animacja z wytwórni Disneya i Pixara, z imponującą grafiką, kolorami jakich jeszcze na dużym ekranie nie było.

W połączeniu z niebywale inteligentnie napisanym scenariuszem, COCO tym samym od razu wysoko plasuje się na liście obowiązkowych bajek do obejrzenia… dla dorosłych.  A wszystko między innymi za sprawą niesłychanie barwnej kultury meksykańskiej, bo trzeba przyznać, jest z czego czerpać i odwiecznych, szlachetnych prawd, by nigdy nie rezygnować z marzeń, zwłaszcza, kiedy czuje się je całym sercem.

Dwunastoletni Miguel żyje w swoim świecie pełnym muzyki od dziecka i nie rozumie dlaczego jest to silniejsze od niego i budzi tyle złych emocji w jego rodzinie.

A budzi. To za sprawą złamanego serca praprababci, która związała się ze światowej klasy artystą, a jak wiadomo każdy artysta łamaczem serc niewieścich jest. Praprababcia, żeby jeszcze bardziej stanąć na nogi po nieszczęśliwych doświadczeniach życiowych, założyła biznes obuwniczy, który przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. O żadnym innym biznesie nie może być mowy a już o artystycznych duszach, tym bardziej!

I kiedy podczas lokalnego święta zmarłych, ku rozpaczy bliskich, Miguel kradnie z grobowca swojego idola gitarę by wziąć udział w konkursie talentów, zaczyna się jego podróż do krainy nieboszczyków… Po drodze doświadczy cudów, zdarzeń, spotka przyjaciół, wrogów, którzy niezależnie od podziału pomiędzy światami żywych i umarłych, mają wspólny kodeks wartości.

Wszystkich bardziej wrażliwych dorosłych uprzedzamy – bez łez się nie obejdzie. Nic tak nie boli i wzrusza jak prawda o sobie samym wypowiedziana ustami dziecka. Nawet, jeśli to tylko bohater kolejnej wspaniałej kreskówki… Idźcie po tę prawdę do kina, warto :).

Na film zaprasza

logo-Multikina


Lifestyle

Jeśli macie odwagę zatrzymać się na chwilę, to idźcie do kina na „Cichą noc”, być może każdy z was odkryje dla siebie coś innego

Bardzo Kobiecy Blog Filmowy
Bardzo Kobiecy Blog Filmowy
27 listopada 2017
Mat. prasowe

Jest taki dzień w roku – niepodobny do innych. Dzień kiedy zapominamy o tym, co najważniejsze byleby zdążyć przed pierwszą gwiazdką, nie przypalić cebuli do pierogów i usiąść do wigilijnego stołu. To dzień, kiedy z jednej strony wszystko wydaje się takie radosne, wyczekiwane, kiedy nie dostajemy gorączki na dźwięk piosenki „Last Christmas”, jesteśmy pełni miłości i zrozumienia, a z drugiej – oddalibyśmy wszystko, żeby się skończył jak najprędzej.

Podobno Wigilia, i przygotowania do niej, według badań psychologów, wywołuje równie silny stres jak ten towarzyszący rozwodowi lub utracie osoby najbliższej. Dlaczego? Jeśli jesteśmy na tyle odważni, żeby wymieść całoroczne śmieci spod dywanu, to odpowiedź będzie bardzo prosta. Boże Narodzenie i wieczór wigilijny to doskonały czas, żeby rozprawić się z trupami w szafie, konfliktami rodzinnymi, długo skrywanymi uczuciami. To magia tego wielkiego stołu, do którego siadamy gromadnie, ubieramy się pięknie, trzymamy fason, dopóki ktoś przez przypadek nie uderzy w stół…

Tak poznajemy Adama, głównego bohatera filmu Piotra Domalewskiego – „Cicha noc”. Wraca z Holandii, do której, jak miliony innych Polaków, wyjechał w poszukiwaniu pracy, zarobków, lepszego życia. Wraca z dobrą nowiną, bo Wigilia, cała rodzina w domu, okazja, by podzielić się nowymi planami na życie. I dziewczyna w ciąży, i perspektywa na pieniądze większa, byleby plan się powiódł – ojciec musi wyrazić zgodę na sprzedaż domu po dziadkach…

Mat. prasowe

Mat. prasowe

„Cicha noc” to zasłużenie nagrodzony Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni obraz. Żaden to film wybitny a zwyczajnie i po ludzku mądry, uczciwie zrobiony – prostymi, szlachetnymi narzędziami. Po raz pierwszy nasza rodzima kinematografia pozwoliła nam się w tym roku przed Świętami: zachwycić – Listami do M3 i zreflektować. Bo z „Cichej nocy” nie wychodzi się bez refleksji, dlatego wybierając się na ten film, przygotujcie się, że oprócz znakomitej obsady i wartkiej akcji, dostaniecie rykoszetem prosto w serce. Bo film boli. Boli ta polska prawda życiowa, kiedy nawet w najtrudniejszych relacjach, nie zawsze wyjaśnionych, siadamy do stołu – bo usiąść trzeba. Taka tradycja. Boli ta polska prawda o nas samych, o tym, że zawsze mamy za mało, że jesteśmy nieobecni, że tak bardzo chcemy być lepsi. Jakie to polskie – napisałam, a powinnam napisać, jakie to nasze…

Jeśli macie odwagę zatrzymać się na chwilę, to idźcie do kina na „Cichą noc”, być może każdy z was odkryje dla siebie coś innego i postanowi przede wszystkim, żeby w Wigilię, było po prostu – mniej a wtedy słowo RAZEM, oznaczać będzie dużo więcej …

„Cicha noc” już w kinach. Na film zaprasza

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Mat. prasowe


еще по теме chemtest.com.ua

дапоксетин

https://220km.net/category/akkumulyator_dlya_avtomobilya_hyundai_accent/